Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
General Discussion / Re: Questions and Answers
« Last post by Hobgoblin on March 25, 2019, 19:56 »
Use discord for such questions please. Forum transitioned there.

You can't launch game or cannot launch updater or both?
Try to clear cache and launch the updater as admin.

The lack of it launching sounds like missing framework, what windows are you on?

I tried to message on discord but nobody answer me. Dunno why.
About game launch - it's working fine and message me UPDATE YOUR CLIENT
2
« Last post by Dequ on March 25, 2019, 12:18 »
Is there any up to date Hit Chance Calculator? The best would be online version.

There is none that is (100%) accurate, but there is one that is almost accurate. I can send it to you later or ask Zmeja in discord, I think he had newest version of it. Use it and then test in game before adding final skill points to get optimal values.
3
Всем привет!
Если есть тут еще живые опытные игроки, хотел бы узнать Ваше мнение по поводу билда сникера с sg. Я прикинул вот такой расклад:
1
8
6
1
8
10
6
Трейты: камикадзе, фастшот.
Перки: quick hands, BRD(2), silent running, sharpshooter, BRoF, lifegiver, medic.
По скиллам получается sg 275, fa 275, sneak 297, doc 126. 269 хп с учётом квеста в глоу
Есть вопрос о необходимости перка медик, и доктора в таком объеме. Может лучше заменить на перк Ghost или Living anatomy.
Скорректируйте, пожалуйста, где я не прав и буду рад услышать советы и конструктивную критику. Спасибо!

Тебе на что сникер? Если ты хочешь +/- временами убивать всяких слоупоков в замесах и давать инфу то тебе нужно это - http://i.imgur.com/8OmtLAj.png. Вкачиваешь ему на фулл тяжелое оружие и с ЛПП с ренджа разносишь в хламину какого-нибудь бомжа или не бомжа но это как повезет. Естественно можешь юзать ШОББы с навыком в 106% ибо воспры хватает. В сникере главное воспра. Так же можно сделать сникера-гранатчика который будет быстро бегать + сможет юзать ШОББ и со спины подсерать гранатами. Эти билды уже 100 раз разжеваны и обсосаны и ничего нового просто не придумать. С вопросами по билдам лучше пиши в дискорде.
4
« Last post by Wesan on March 24, 2019, 11:40 »
Use discord for such questions please. Forum transitioned there.

You can't launch game or cannot launch updater or both?
Try to clear cache and launch the updater as admin.

The lack of it launching sounds like missing framework, what windows are you on?
5
« Last post by Hobgoblin on March 23, 2019, 21:58 »
Can you give us some more information?

Computer Specs, error message, which updater, etc.

SPEC:
i7-4790
gtx970
16gb ram 2400mghz

No error message, just stop working when starts (FOUpdater). And FOUpdaterConsole same
6
« Last post by Dream Collector on March 23, 2019, 19:07 »
Is there any up to date Hit Chance Calculator? The best would be online version.
7
« Last post by Alexander on March 22, 2019, 23:59 »
Can you give us some more information?

Computer Specs, error message, which updater, etc.
8
« Last post by Hobgoblin on March 22, 2019, 20:06 »
you need Microsoft .NET Framework 3.5

Doesn't help..
9
Русская территория / Re: Обсуждение билдов
« Last post by Serdos on March 22, 2019, 11:15 »
Всем привет!
Если есть тут еще живые опытные игроки, хотел бы узнать Ваше мнение по поводу билда сникера с sg. Я прикинул вот такой расклад:
1
8
6
1
8
10
6
Трейты: камикадзе, фастшот.
Перки: quick hands, BRD(2), silent running, sharpshooter, BRoF, lifegiver, medic.
По скиллам получается sg 275, fa 275, sneak 297, doc 126. 269 хп с учётом квеста в глоу
Есть вопрос о необходимости перка медик, и доктора в таком объеме. Может лучше заменить на перк Ghost или Living anatomy.
Скорректируйте, пожалуйста, где я не прав и буду рад услышать советы и конструктивную критику. Спасибо!

10
« Last post by Lucek666 on March 22, 2019, 08:19 »
you need Microsoft .NET Framework 3.5
Pages: [1] 2 3 ... 10