Author Topic: Startovní build, Big guns (Flamethrower), Craft, TB  (Read 3926 times)

Filluta

 • *
 • Posts: 1
  • View Profile
Ahoj,

rád bych poprosil o rady do začátku. Fonline jsem kdysi hrál jen původní 2238 4 roky zpět a rád bych zase začal a rád bych poprosil o radu se startovním buildem.

Na tohle téma jsem našel pár příspěvků: Dequ, hejmr (příspěvek v Degově návodu) , Pepik ( promazaný návod, ale staty jsem našel v jeho videích na Youtube). Buildy se liší a nevím či jsou aktuálbí, tak bych rád poprosil Pepika nebo hejmra a pár rad na první build.

Do začátku bych rád BG na TB (TB na naučení a možná mám i rači než RT a sám bohužel nevím jaké budou moje pingy - dlouhodobě v Severní Karolíně)), ale jsem ochotný to přehodnotit na RT (pokud to je špatná cesta), i v případě BIG guns jsem ochotný ustoupit pokud třeba v současném nastavení jsou SG lepší. Rady bych poprosil o rady ohledně SPECIAL, traitů a které skilli TAGnout (First Aid, Close Combat, Big Guns, Outdoorsman, Science, Repair?).

Dále jestli do skillu jako repair dávat body nebo se snažit to udělat jen knížkama, pokud to jako nováček mám čanci sehnat :-)

Díky moc za rady.

 Pepik

 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 984
  • View Profile
Re: Startovní build, Big guns (Flamethrower), Craft, TB
« Reply #1 on: June 17, 2015, 21:17 »
Čau, na začátek bych udělal dvě postavy (mutant a human) se společným stanem.
Do TB ber mutanta, je to bezkonkurenční farmer (na místo CC si tagni throwing, granaty jsou silný a umožní ti to začít boj a mít první kolo).
« Last Edit: June 17, 2015, 21:45 by Pepik »

hejmr

 • Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 2486
 • Love and harmony
  • View Profile
Re: Startovní build, Big guns (Flamethrower), Craft, TB
« Reply #2 on: June 22, 2015, 14:16 »
Ahoj a vitaj,

túto sezónu som mal farmára s buildom podobným ako postol pepik, dajú sa tam spraviť nejaké menšie zmeny, ktoré ale na efektivite toho buildu moc nezmenia (ako napr. 10 EN, 8AG, 8PE - perception 8 ti dá výhodnú pozíciu pri spawne v encounteroch). Každopádne taguj CC ak to bude human, všetka práca mimo boj sa tým zrýchli. Za zváženie tiež stojí trait chem reliant, ktorý by som rozhodne bral v tvojom prípade, pretože budeš môcť dlhšie farmiť na jedny drogy. Pre PvP postavu (a niekto povie že pre hocijakú) to je stratený trait, ale keď začínaš a nemáš tých drog zas toľko, tak to pomôže (mne to trochu chýbalo na mutantovi minulú sezónu, ale mal som build na Environmental implant takže fast metabolism bola jasná voľba kvôli healing rate - čo ti je v TB zbytočné). Bonehead do TB nie je nutnosť. Ak chceš mať istotu že nebudeš kapať v TB a chceš míňať menej super stimpov tak si sprav mutanta, je to oveľa pohodlnejšie. Tiež by som namiesto Action Boy bral Quick hands, niekedy ťa to zachráni, že máš super stimpak len za 2AP (zachraňovať potrebuješ len keď robíš chyby, čo náš šachista pepik nerobí, takže jemu to je zbytočné).

Repair určite netaguj, to vytiahneš questom a knižkami + nejakými skill pointami na 130 a viac ti na profesie netreba (a prakticky ani na opravy).

Ak som niečo zabudol, tak sa pýtaj.

Nech sa darí,

~hjm

http://www.youtube.com/watch?v=5_Ur9CAWsaM
Being a FOnline veteran means sinking in sentiment every time you look at the clock and it's 22:38.