Author Topic: Otázky a odpovede (aka Gruffův ptačí koutek)  (Read 23870 times)

Kelin

• Jr. Member
  • **
  • Forum visitor
    • View Profile
Re: Gruffův ptací koutek
« Reply #30 on: February 17, 2015, 18:27 »
Nedělám si prdel ale kdykoliv vidím tenhle topic tak to čtu jako "Gruffův ptačí koutek"

Sarakin

• *
    • View Profile
« Reply #31 on: February 18, 2015, 00:46 »
Tu je to jak v Radách ptáka Loskutáka.
The sanctity of this forum has been fouled

The Sheep

• Hero Member
  • يسوع هو أعظم
    • View Profile
« Reply #32 on: February 18, 2015, 09:03 »
Když potřebuje pomoct, rád pomůžu...

Každý začátečník potřebuje poradit :)

Gruff

• *
    • View Profile
« Reply #33 on: February 19, 2015, 15:48 »
Narazil jsem možná na bug a nebo bug v mé hlavě.
Hlavní Q kdy mám do vault city donést holodisk, tam jsem ho nechal opravit u Billa, pak získal vstup do vaultu přes McLurra, ale u počítače mě to nechce nic udělat.Prostě jen ta hláška že nejsem oprávněn procházet databáze a vypne se to.
S mutantem jsem tenhle Q normálně prošel a na žádný zádrhel jsem nenarazil.
Tady se mi ten Q vymazal i z pip-boye (v místě kdy mi to Bill opravil, ale ještě jsem nešel pro povelení pro vstup do vaultu).Navázal jsem normálně, že jsem došel za Mclurrem a toho buřiče uklidnil.Ale Přes ten počítač mi nejde se dostat.
Dělám něco špatně nebo se mi to nějak buglo?Zkušel jsem pro jistotu oběhnout ještě jednou všechny NPC a Kenny je ve svém stanu (i když by asi neměl být), Bill po mě chce jen ty křupky a McLurre jen děkuje za pomoc.

a nyní něco pro naše ptačí příznivce :)

Vrabec domácí (Passer domesticus) je malý zástupce čeledi vrabcovitých a nejrozšířenější žijící pták na světě, vyskytující se na velkém území Eurasie a uměle vysazen v Americe, subsaharské Africe, Austrálii a na Novém Zélandu (viz mapka níže). Pochází pravděpodobně z Malé Asie nebo Arabského poloostrova a do Evropy se dostal již před tisíci lety. Podobně jako kos černý se i vrabec domácí skvěle přizpůsobil životu ve městech a donedávna šlo o typického obyvatele oblastí obývaných člověkem, který mu poskytoval úkryt a potravu. V poslední době ale na řadě míst z nejasných příčin vymizel.

zdroj Wikipedie

Glumer

• Local Moderator
  • Hero Member
  • *
  • Never giving up
    • View Profile
« Reply #34 on: February 19, 2015, 18:11 »
Narazil jsem možná na bug a nebo bug v mé hlavě.
Hlavní Q kdy mám do vault city donést holodisk, tam jsem ho nechal opravit u Billa, pak získal vstup do vaultu přes McLurra, ale u počítače mě to nechce nic udělat.Prostě jen ta hláška že nejsem oprávněn procházet databáze a vypne se to.
S mutantem jsem tenhle Q normálně prošel a na žádný zádrhel jsem nenarazil.
Tady se mi ten Q vymazal i z pip-boye (v místě kdy mi to Bill opravil, ale ještě jsem nešel pro povelení pro vstup do vaultu).Navázal jsem normálně, že jsem došel za Mclurrem a toho buřiče uklidnil.Ale Přes ten počítač mi nejde se dostat.
Dělám něco špatně nebo se mi to nějak buglo?Zkušel jsem pro jistotu oběhnout ještě jednou všechny NPC a Kenny je ve svém stanu (i když by asi neměl být), Bill po mě chce jen ty křupky a McLurre jen děkuje za pomoc.

a nyní něco pro naše ptačí příznivce :)

Vrabec domácí (Passer domesticus) je malý zástupce čeledi vrabcovitých a nejrozšířenější žijící pták na světě, vyskytující se na velkém území Eurasie a uměle vysazen v Americe, subsaharské Africe, Austrálii a na Novém Zélandu (viz mapka níže). Pochází pravděpodobně z Malé Asie nebo Arabského poloostrova a do Evropy se dostal již před tisíci lety. Podobně jako kos černý se i vrabec domácí skvěle přizpůsobil životu ve městech a donedávna šlo o typického obyvatele oblastí obývaných člověkem, který mu poskytoval úkryt a potravu. V poslední době ale na řadě míst z nejasných příčin vymizel.

zdroj Wikipedie

Promluvil si s Kennym po najití toho holodisku? Musí opustit stan, ale je divné, že ti šli ty další části q.

Gruff

• *
    • View Profile
« Reply #35 on: February 19, 2015, 20:12 »
mě prostě zmizel ten Q z pipboye a tudíž nejde splnit.Zkusím to napsat do části s bugama třeba to někdo dokáže opravit.Postavičku na lvl 19 by mě trochu naštvalo hrát znovu.

Embrace Despair

• Hero Member
  • 2/3
    • View Profile
« Reply #36 on: February 21, 2015, 13:41 »
V questu jde krom jedné maličkosti pouze o XP, takže postavu si určitě nech.
Cock my suck

Pepek

• *
    • View Profile
Gruffův ptací koutek
« Reply #37 on: February 23, 2015, 13:51 »
Jak vytvořit postavu odstřelovače?

Jaké zvolit perky, traity?
Jak zvolit special?
Jak nejefektivněji navýšit šanci na kritické zásahy?
Jakou zvolit specializaci na zbraně?

Předem dík za odpovědi a pokud přidáte i vysvětlení budu rád.

Embrace Despair

• Hero Member
  • 2/3
    • View Profile
« Reply #38 on: February 23, 2015, 14:53 »
na každého odstřelovače se hodí co nejvyšší percepce (vnímání) aby viděl pohyb nepřátelských odstřelovačů, max kritická šance a tzv. crit roll (síla kritických útoků), takže se dá říct, že perky more critical, more critical, better critical a sharpshooter jsou základ.
special nechám na tobě, nakonec cestou pokus omyl si tady projde každý :) ale určitě nešetři na Enduranci, 6 je minimum pro toughness, 9 je max co potřebuješ, jelikož s buffoutem máš stejně +1 a při 10 Endurance máš nejvyšší šanci na resist KO a KD. Jinak sniper na small guny má potenciálně silnější kritické útoky a o něco vyšší dosah, ale laser snipeři střílý rychleji a jejich bypassy jsou díky vysokému DMG laser pušky opravdu bolestivé. Každopádně jestli jsi úplný nováček, tak si raději udělej něco na kratší vzdálenost co vydrží v boji, třeba taková P90c v ruce a 2x toughness, 2x lifegiver, 2x BRD jsou krásný tank rambo build, který se hodí do většiny dungeonů :)
Cock my suck

Powerack

• *
  • Loner
    • View Profile
« Reply #39 on: February 23, 2015, 18:26 »
No hele, tady mi něco nesouhlasí - maximální EN 9 (s fetem 10). Pokud vím, ještě na 2238 jsem si vyslechl několik narážek na lichou enduranci. Jasně, že to jde drogama dohnat, ale vzhledem k tomu, že nejsi na drogách pořád, je to dá se říct zbytečný. Rozhodně bych dal těch 10. 6 mám na bursterovi BG a zdá se mi to hodně slabý. Málo HP. Vzhledem k tomu že je to extrémní postava na reguly s 2x BRD, BROF, Toughness a 2x lifegiverem a 2x AB. Snipera bych postavil na tomhle základu - PE6 stačí na bližší setkání + cigára.

Moje doporučení na snipera, pokud nebudeš moc burstovat:

ST 2 - Víc netřeba. Uděláš si archivement pack rat a jsi v pohodě.
PE 6 - Vnímání si vylepšíš cigárama
CH 1 - Tady charisma potřebuješ maximálně tak pro převod lidí do stanu / báze. Dva utáhneš i s charismou na 1
IN 6 - Tak akorát inteligence na slušný vylepšení schopností
AG 10 - Třída zbroje 10 + koženka MK 2 dalších 20. Stačí
LK 10 - Maximum kritičáků.

Finese a pokud chceš na drogách vydržet dýl, tak chem. reliant. Pokud ti to je jedno, tak si dej co chceš, jen ne fast shot.
Pokud dáš small frame, nezapomeň, že nejen že uneseš o hodně míň, ale ještě k tomu tě budou ostatní daleko víc kryplit, takže prvně vytáhni doktora nad stovku. FA si vytuň knihama, je jich po pustině plná prdel.

Perky: More crit 2x, better crit, 2x toughness, 2x lifegiver.

Kdybych tu měl chyby, tak mně na to někdo upozorněte, tohle je podle mně ale slušnej build.
Lidi jsou svině. Tak na to hlavně nezapomeň!

MartyCZ

• Sr. Member
    • View Profile
« Reply #40 on: February 23, 2015, 19:23 »
Tak Finese bych určitě nedával,pokud teda nechceš mít criplera,ale potom počítej s mizernou DMG.A PE 6 je pro snipu taky málo.Já osobně u snipy preferuji PE10 a stejně tak LK10.(max.dohled a max. crit)Perky BROF,2xMC,2xLG,BC,sharpshooter a pak bud toughness nebo quick recovery.Jinak Trait chem relliant a k tomu třeba fast metabolism 8)
« Last Edit: February 24, 2015, 02:20 by MartyCZ »

Paladin

• *
    • View Profile
« Reply #41 on: February 23, 2015, 20:36 »
Jestli chceš kastrovat postavu, tak rozhodně finessu :) 6 INT je luxus , podle mě maximum i minimum. Resp. nikdy nebylo třeba mít větší INT ,než je třeba pro BROF a pokud nechceš sneakera. A síla ? Tohle je směšný co level +1 kilo ,takže i 1 a small frame je výsměch. Problém to byl na 2238, kdy nešlo mít snipu a metal mk2 s carry weight 18.

Takže
S - 1
P - 7
E - 10
C - 1
A - 8
L - 8

A teď je otázka proč nemít 10 Luck. Tak bud Endurande 8 a Luck 10 nebo naopak nic bych neměnil.
9 AP + Nuka + Jet ... matika ,takže krasných 13 AP
Z 98% budeš používat Assaultku

Small frame
Chem reliant

Toughness
2x More crit
Better crit
Bonus rate of fire
2x Life Giver
Sharpshooter

Takže když to shrnu s En 10 budeš mit 333 a s 223 pistoli nebo 14 mm je to slušnej pistolník
A s Assaultem si hezky zastřílíš na dálku.
+ v glow je takovej hezkej quest na +3% crit 
Trochu nevýhodou může být obrovskej postih na silu pro kontrolu zbraně ,ale to není problém vytáhnout velkým skillem 275 by mělo stačit.
~150 FA
~100 Doc
aby to nebylo málo ,tak můžeš zbytek nabouchat do lockpicku
« Last Edit: February 23, 2015, 20:45 by Paladin »

SaintHell

• Supporter
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #42 on: February 23, 2015, 20:59 »
Jak vytvořit postavu odstřelovače?
FOnline 2.exe /D3D.exe - > registration - > ... ;D

Jaké zvolit perky, traity?

Perky:
more crit x2, better crit, bonus rate of fire - tieto 4 ma snad kazdy na sniprovi, zbytok sa moze lisit
vyberat sa da z: lifegiver, sharpshooter, gain special, toughness, quick recovery, anticritical, medic
Z ostatnych perkov nieje nic vhodnejsie nez tie vymenovane hore, snad len silent running, ale to by uz bolo o inom...

Special: 1 7 4 1 6 8 7 (zostava este 6 bodov na rozdelenie)
Tot minimum na zakladne snip perky. Finalnu upravu ma kazdy inu v zavislosti na traitoch, perkoch a pouziti buildu. (nebudem menovat extremy typu 1 int + accuracy implant + hintbook a podobne)

Strenght staci 1.
Perception vo finale minimalne 9, co je s cigaretami 50 range.
Endurance aspon 4 na lifegiver; 6 na toughness
Charisma 1
Inteligence 6 staci
Agility aspon 8
Luck 7-10. Minimalne 7 na better critical, cim viac tym lepsie sance na krit.

Traity: chem reliant, fast metabolism, small frame, bonehead (idealne s EN 6+), kamikaze, finesse

Jak nejefektivněji navýšit šanci na kritické zásahy?
Jakou zvolit specializaci na zbraně?

more critical perky x2, vysoky luck, zbran s +crit chance, sachy v glowe (+3 cc), marksman implant, pouzit mierene strely :D
SG alebo EW :P

Spoiler

The Sheep

• Hero Member
  • يسوع هو أعظم
    • View Profile
« Reply #43 on: February 23, 2015, 21:49 »
sniperovy bych dal living anatomy, je to brutal +5DMG -lepší než brd (brd je na pičuu)

hejmr

• Moderator
  • Hero Member
  • Love and harmony
    • View Profile
« Reply #44 on: February 24, 2015, 11:25 »
No hele, tady mi něco nesouhlasí - maximální EN 9 (s fetem 10). Pokud vím, ještě na 2238 jsem si vyslechl několik narážek na lichou enduranci.

Na fo2 to s lichou endurancí neplatí. EN9 ťa nijak neovplyvní a keď ideš do PvP si nafetovaný stále, inak sa ani neoplatí chodiť, takže zlý argument. Celkovo build úplne zle, ST2 zbytočne, PE6 na snipera málo.

Trochu nevýhodou může být obrovskej postih na silu pro kontrolu zbraně ,ale to není problém vytáhnout velkým skillem 275 by mělo stačit.

Na fo2 nie je žiadny postih na kontrolu zbrane vyplývajúci zo sily, akurát rastie šanca na to dostať cripple, ST1 + small frame určite nie (zvyšuje šancu dostať cripple o 10%), hlavne nie na pištoľníka, ktorého má každý v range. ST1 + buffout povinná výbava ak nechceš v PvP namiesto strieľania behať po mape a stláčať G.

sniperovy bych dal living anatomy, je to brutal +5DMG -lepší než brd (brd je na pičuu)

Ani BRD ani living anatomy, vyhodený perk. To isté platí pre quick recovery, zbytočnosť, oveľa menej z toho profituješ ako z toughness + teraz sa dá liečiť KO doktorom (samozrejme niekto musí vedľa teba stáť, a ak nestojí tak si po KO mŕtvy či už s QR alebo bez).

@Pepek: Jediný hodnotný príspevok, ktorý by si si tu mal všímať je ten od SaintHella (keďže doobee ani marty nedali konkrétny build), ostatné príspevky sú od ľudí s nedostatkom skúseností alebo 2238 dinosaurov, ktorí ani nepoznajú fo2 mechaniku, lebo buď hrajú príliš málo alebo sú tak leniví, že ani tie changelogy sa im nechce čítať.

Týmto zároveň vyzývam 2238 dinosaurov, aby sa zdržali prispievania, ak si nie sú istí svojimi vedomosťami o buildoch (nezmysly začnem mazať nech to nemýli nováčikov).

PS: Finesse podľa zamerania, ak chceš kripliť ruky a hráš v teame tak je finesse OK, ak hráš sám tak finesse určite nie, pretože potrebuješ damage, aby si niekoho zabil. Ak hráš finesáka solo, tak maximálne niekoho skriplíš a ten ti ujde, lebo bude mať cooldown na doktora, alebo ťa zabije jednoručnou zbraňou alebo niečo podobné. V podstate jediný sposob, ako zabiť niekoho 1v1 s finesákom je zlomiť mu nohu, keď má cooldown na doktora a potom sa modliť, nech padne KO, následne ho rýchlo naburstovať zo vzdialenosti jedného hexu (point-blank range). Toto si ale vyžaduje určitú dávku zručností, takže na začiatok určite neodporúčam. Tiež sa s finesse o trochu horšie farmí, aj keď s assaltom a AP muníciou to nie je zas tak poznať.

Sorry za prípadnú čechoslovenčinu, píšem zo školy a je tu CZ autocorrect. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=5_Ur9CAWsaM
Being a FOnline veteran means sinking in sentiment every time you look at the clock and it's 22:38.