Author Topic: nováček  (Read 23289 times)

Fman

• *
    • View Profile
Re: nováček
« Reply #15 on: July 29, 2013, 10:41 »
Díky moc za rady včera v noci jsem pročítal fórum a už mi došlo že na severu to asi bude bezpečnější. Kde je nejlepší postavit stan??? Měl by se založit gang co bude mít pod palcem jih protože ti PK parchanti odradí každého člověka co by to chtěl hrát, s nima to nemá žádnej smysl...

Colombo

• Full Member
    • View Profile
« Reply #16 on: July 29, 2013, 10:55 »
Asi nejlepší, nejjednodužší, nejbezpečnější a nejjistější je postavit si stan hned vedle Hubu a jezdit karavany. Za prašulky už nějaké ty věci koupíš.

Kelin

• Jr. Member
  • **
  • Forum visitor
    • View Profile
« Reply #17 on: July 29, 2013, 11:28 »
Měl by se založit gang co bude mít pod palcem jih protože ti PK parchanti odradí každého člověka co by to chtěl hrát, s nima to nemá žádnej smysl...
Hele ta hra je fakt hard-core, pokud "ti PK parchanti" někoho odradí tak se jedná o přirozený výběr. Takový člověk by opustil hru dřív nebo později, navíc, ty pořád hraješ no ne? Tak vidíš že to není nic nepřekonatelnýho  ;)

Fman

• *
    • View Profile
« Reply #18 on: July 29, 2013, 11:39 »
Jak to myslíš jezdit karavany? Byl jsem v budově crimson caravan ale tam mi nikdo úkol nedal...

PlayerOne

• *
  • Wastedlander
    • View Profile
« Reply #19 on: July 29, 2013, 11:46 »
na karavany bys mel mit uz i nejaky vyssi level.
a je to na north spawnu jak sou karavany zaparkovany.

Colombo

• Full Member
    • View Profile
« Reply #20 on: July 29, 2013, 12:16 »
Kelin: to si nemyslim

PlayerOne: ja beru všecky, když je 3-4 war charu a low-level chary dávají alspoň FA tomu, na koho je namířená palba. (a nelootují když jim war chary kryjou krk)

Kelin

• Jr. Member
  • **
  • Forum visitor
    • View Profile
« Reply #21 on: July 29, 2013, 12:49 »
@Colombo: Můžu ti vyjmenovat zástupy lidí který jsem naverboval a který jediný co uměli bylo chcípat na každým druhým rohu a žádat si nový a nový stuff. Je to o přístupu, většinou je to přestalo bavit právě proto, že jim ta hra prostě nešla. Neříkám že každý kdo poprvý zapne hru je dovíjakej expert, já bych mohl vyprávět, ale minimálně vůle nenechat si srát věčně na hlavu je potřeba a to né každý má.

Když jsem konečně po týdnu sehnal 10 kůží tak si mě tagnul rusák a sundal mě. Ragequit okamžitej, ale pak sem si uvědomil, že vydržím už jenom proto, abych se dostal minimálně na jeho úroveň a "vytrestal" jeho a jemu podobný. Tenhle pocit myslím si žene všechny rádoby anti-PéKá, prachsprostá pomsta za to jakou dostávali sodu když začínali a nedařilo se jim. Když ale dosáhneš úrovně, že zkušenostma, vybavením a určitým nadhledem si dosáhnul maxima co v daný hře lze získat (myslím hlavně duševně, nejenom nahromaděný bordel na bázi), ve chvíli kdy znáš přes 90% komunity tak už ti je trochu blbý označovat lidi se kterýma si hrával univerzálním nicneříkajícím slovíčkem "PK".

Quote from: Rabiťák
nenechat se odradit hnupama...
Přesně o tom to celý je  :)
« Last Edit: July 29, 2013, 12:54 by Kelin »

RabbitManCZ

• Supporter
  • Hero Member
  • I am what I am ....someone has to be rabbit
    • View Profile
« Reply #22 on: July 29, 2013, 12:51 »
Začátky v této hře nejsou jednoduché sám si pomatuji že první den na fonline 2 jsem hrál asi den v tahu a měl sem úplné hov... to samé na starém serveru... ale jak do toho pronikneš a hlavně zjistíš jak a hlavně co nejefektivněji dělat ... kor na tomhle serveru  lze získat takové množství vybavení že i kdyby si ho házel jen tak po nepřátelích tak ti nikdy nedojde(a to tady nemusíš být 25 hodin denně)... tak potom ta hra  už není vůbec těžká ... problém je jen PvP mezi gangy (to je na každém fonline 1 i 2 nepřijemné alespon pro stranu za kterou kopu já :) ).Tam totiž nerozhoduje jedinec ale celej tým a to je si myslím kámen úrazu :)) ale i sám si tady užiješ hodně akce:) ale nejprve musíš zjistit co a jak dělat a nenechat se odradit hnupama...
Critical Hit

knock-downs

RabbitManCZ

• Supporter
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #23 on: July 29, 2013, 12:52 »
Kelin je prašivec když sem sem před pul rokem nastoupil tak mi taky prý dával jen dva týdny:)))
Critical Hit

knock-downs

Kelin

• Jr. Member
  • **
  • Forum visitor
    • View Profile
« Reply #24 on: July 29, 2013, 12:55 »
Ty si vyjímka potvrzující pravidlo  :D , ale je fakt že Fojta měl v tebe měl větší důvěru než já.

PS: Taky aby ne když jste skoro sousedi ;P

Colombo

• Full Member
    • View Profile
« Reply #25 on: July 29, 2013, 13:28 »
Kelin: Nesouhlasím v tom, že se jedná o "přirozený výběr" a že "ten člověk by stejnak opustil hru"

Pokud někomu ukážeš, že ve hře je více než PK hovada, tak ti ve hře zůstane. Npř já, bez frakce bych fakt nehrál, chyběla by "domácí půda", která mě založí, když se všechno sesere, s kterou můžu chodit atp.

Kelin

• Jr. Member
  • **
  • Forum visitor
    • View Profile
« Reply #26 on: July 29, 2013, 14:01 »
Je to určitě věc pohledu a nedá se s jistotou říct kdo má pravdu, možná že skutečně jsou případy kdy někdo odejde jen kvuli PK a přitom by jinak třeba vydržel ale stejně si myslím že takových je nevýznamné procento. Podle toho co čtu ("bez frakce bych nehrál") a taky že si tě matně pamatuju z 2238, tak bych si dokonce tipnul že za né moc dlouhou dobu to taky zabalíš. Na tom principielně není nic špatnýho samozřejmě, abych se přiznal tak stejně jako je někdo silně závislej na určitý skupině lidí (frakci, whateva), tak já byl stejně závislej na konkrétní hře a popravdě začínám zjišťovat že FOnline obecně už taky není moc hra pro mě a ani se za to nestydím. Ale kdo ví, možná jednou někdo přijde a představí FOnline mých snů, zatím se tak nestalo a bohužel projekt který byl nejblíže tomuto ideálu byl poslán k ledu.

Colombo

• Full Member
    • View Profile
« Reply #27 on: July 29, 2013, 14:18 »
Kelin: Říkám to z osobní zkušenosti. Byl sem na serveru (ne Fonline, ale Ultima, skill-base system + fool loot) a vývoj probíhal podobně. Nejdříve pár PKček z jiného serveru (v UO se tomu říká shard), postupně se vytvořili elitářské skupinky hráčů, co zjevně neměli žádný osobní život nebo jiné zájmy a trávili u toho moc (takže měli skill+equip), zabíjeli ostatní (neměli skill ani equip).

S obtížností, jakou se tam získával dobrý equip to dopadlo tak, že nováčci se na to vykašlali, noví lidi tam nechodili, PKčka neměli koho zabíjet, tak odešli a PvM hráči, pro které se to taky upravovalo (aby to jako bylo "těžší", protože to bylo moc lehké, když už to všechno znali na zmapěť) odešli, protože je to nebavilo, když to celé znali na zpaměť. Ta hrstka hráčů, která se přes to dokázala přenést pak holt už neměla s kým hrát. Nováček nikoho nepotkal, hned ho všechno zabilo, protože hra byla upravená pro elitářské hráče a server skončil.

Kelin

• Jr. Member
  • **
  • Forum visitor
    • View Profile
« Reply #28 on: July 29, 2013, 15:38 »
Spoiler
S obtížností, jakou se tam získával dobrý equip to dopadlo tak, že nováčci se na to vykašlali, noví lidi tam nechodili, PKčka neměli koho zabíjet, tak odešli a PvM hráči, pro které se to taky upravovalo (aby to jako bylo "těžší", protože to bylo moc lehké, když už to všechno znali na zmapěť) odešli, protože je to nebavilo, když to celé znali na zpaměť. Ta hrstka hráčů, která se přes to dokázala přenést pak holt už neměla s kým hrát. Nováček nikoho nepotkal, hned ho všechno zabilo, protože hra byla upravená pro elitářské hráče a server skončil.
No dobře, ale to je jednoznačně chyba hry a toho jak je nastavená. Pokud se ekvip shání opravdu špatně, že ani noví hráči nemají šanci ho relativně lehce získat, potom se jedná o špatnou hru, za to nemůžeš vynit staré hráče kteří pékáčkují. To doufám není případ tady FO2, tak extrémní že bych hned po tom co nainstaluju hru nezaznamenal progres to snad nebude.

RabbitManCZ

• Supporter
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #29 on: July 29, 2013, 15:46 »
tady získat vybavení je jednoduche jen si to je třeba ošahat vše ... oproti staremu fonline je  to tady opravdu o hodně jednoduší získávat vybavení a nežere to ani tolik toho času
Critical Hit

knock-downs