Author Topic: nováček  (Read 23316 times)

Colombo

• Full Member
    • View Profile
Re: nováček
« Reply #30 on: July 29, 2013, 16:46 »
Jo, lehkost, s jakou se tady dají sehnat peníze se mi na vybavení se mi opravdu líbí. Právě možnost vzít "nooba" na karavanu mu hodně pomůže a podle mne má smysl, dokud se neudělají pořádné questy a questliny.  I když, s el. party tu mám celkem problém a ony ty profese taky nejsou moc jednoduché:P (pro zkušeného hráće pohoda, pro nooba... bych dal alspoň profesi 1 lehčí)

Kelin: No právé, problém je v tom (a jestli si přečteš nějaké "Suggestion", objevuje se to i tady), že ta hra nezačala takhle, ale takto se upravila, protože zkušeným hráčům s hromadou času přišlo moc jednoduché udělat za týden postavu, nahromadit majetek (nudným harvením, je to zjevně bavilo). Oni byli schopni nooba zabít, oni byli schopni využívat různé věci, aby namaxovali rychle postavu (já to maxoval půl roku možná víc, oni chtěli, aby jejich rychlostí to člověk maxoval půl roku).

A na mumblu mám někdy pocit (podle těch názorů), že jakmile není někdo schopen za 3 dny udělat 26 lvl, mít zásobu PvP gearu, 4 support alty a když nezbožňuje PvP, tak by měl vypadnout a nehrát fonline. Což mi právě až přespříliš připomíná některé názory z mého hraní Ultimy.

Teď mě napadlo. Na tomhle jde vidět kontrast mezi asijskou a evropskou kulturou. Zatímco evropská je o kompetici, v asii hromada MMORPG je zejména o socializaci.

Kelin

• Jr. Member
  • **
  • Forum visitor
    • View Profile
« Reply #31 on: July 29, 2013, 18:12 »
Velmi zajímavý názor, dovol já se u pár bodů pozastavím :>

protože zkušeným hráčům s hromadou času přišlo moc jednoduché udělat za týden postavu, nahromadit majetek (nudným harvením, je to zjevně bavilo)
  • To je právě ono, je to nebavilo ale hnala je dopředu ta vidina že budou dominovat pustině. Já přesně znám ten pocit kdy jsem farmil od rána do večera jen abych měl věci na PvP. V takovým případě je jedno jak moc je daná činnost ubíjející, prostě jedeš, stejně jako v práci.
A na mumblu mám někdy pocit (podle těch názorů), že jakmile není někdo schopen za 3 dny udělat 26 lvl, mít zásobu PvP gearu, 4 support alty a když nezbožňuje PvP, tak by měl vypadnout a nehrát fonline.
  • Tak to bohužel je, já nevim mě osobně tohle přišlo vždycky absurdní, já sám požadoval po lidech aby makali jak černý, protože i já se musel nějakým způsobem připravit a lidi který na to srali samozřejmě škodili celýmu teamu tím že nebyli připravený.

Ono tu se míjí kupa paradoxů (já se rád zaměřuju na paradoxy ;d), platí vztahy čím lepší stuff tím kvalitnější pvp, čím méně stuffu, tím méně je kvalitního pvp ale pozor... pokud je stuffu zase příliš, hodně lidí odchází protože jim přijde že nemají motivaci bojovat nebo že tam chybí to vzrušení že můžou o něco cennýho přijít. A FOnline je plný těchto paradoxů a nejhorší je, že se nikdy nezavděčíš všem, tzn. ani těm co zbožňují PvP a vlastně ani těm kteří ho nezbožňují.

Dlouhodobě si pěstuju názor, že hybridní server bude nabízet vždy podřadné neplnohodnotné PvP i podřadné ošizené mimo PvP aktivity (nevím jak to nazvat, RP, PvE, je to na vás), jinými slovy je to jako jezdit na celoročních pneumatikách, taky stojej za hovno v zimě i v létě.

Vlastně bych řekl, že dosavadní servery přály vždy mimo PvP aktivitám a PvP bylo jako se drbat levou nohou za pravým uchem. Vždyť si to vezměte, kdokoliv kdo nekraftí, nesbírá nějaký šišky nebo něco případně neobchoduje, tak je vyřízenej, noob, hotovo, šlus, není o čem se bavit.
Teď mě napadlo. Na tomhle jde vidět kontrast mezi asijskou a evropskou kulturou. Zatímco evropská je o kompetici, v asii hromada MMORPG je zejména o socializaci.
  • Mě třeba baví obojí, vždycky mě bavila jak socializace tak kompetice, ale málokdy mě bavilo to míchat. Dalo by se říct, že to že chodím tu na forum tak je to pro mě určitá dávka socializace a to ani nemusím zapnout hru samotnou  :)

Kompetice je tady problém, protože ta hra ode mě očekává dělat něco, co mi je už tak nějak proti srsti. Místo zábavy (PvP) mi nabízí questy a karavany. Jasně že bych chtěl kompetici, ale ve formě čistého PvP a né abych běhal v modráku s lopatou, s tím nikoho nesundám.

Ber to tak že některé moje názory jsou trochu extrémní, je fakt že se ze mě za ty léta vyprofiloval hráč se zvláštními prioritami, to ovšem neznamená, že nedokážu ocenit dobrou hru i v případě, že by všechny moje touhy pravděpodobně neuspokojila  ;)
« Last Edit: July 29, 2013, 18:18 by Kelin »

PLAYB0Y

• *
  • The Rogues
    • View Profile
« Reply #32 on: July 29, 2013, 19:01 »
Vyser sa nato, je to strata casu ! ale inak vas mam rad seckych  :-*
VISIT also my HOTEL-MOTEL

Colombo

• Full Member
    • View Profile
« Reply #33 on: July 29, 2013, 19:02 »
    To je právě ono, je to nebavilo ale hnala je dopředu ta vidina že budou dominovat pustině. Já přesně znám ten pocit kdy jsem farmil od rána do večera jen abych měl věci na PvP. V takovým případě je jedno jak moc je daná činnost ubíjející, prostě jedeš, stejně jako v práci.
No, já, když se lognu, se chci bavit. Ne makat s tím, že jednou budu nejlepší. To si nechávám do realného života. Ty si ochoten do toho ten čas vložit, protože tě uspokojí být pak dobrý v PvP. Jenže mě být dobrý v PvP uspokojí tak maximálně na tři sekundy. Nemám z toho dlouhodobý pocit, který by mi za tu námahu stál. Když pak, viz výše, požaduješ po ostatních, aby do toho (nezábavného grindění) svůj čas, je pak zjevné, že na to budou kašlat.

Můj příklad: PvP samotné mě nebaví (někteří elitáři by rádi namítli "nebaví tě, protože ho neumíš", to je ovšem jejich marné přání). Do PvP jdu proto, že hraju s lidmi, s kterými mě baví hrát.  (mám energy sniper powerbuild, ne proto, že by energy sniper byl to nejlepší do PvP, ale proto, že energy mě baví. Powerbuild nemám proto, že mě baví se chodit a lootit se silou 1, ale proto, že chci být užitečný teamu, gangu, který mě přijal a lidem, kteří mi pomáhají).
Dlouhodobě si pěstuju názor, že hybridní server bude nabízet vždy podřadné neplnohodnotné PvP i podřadné ošizené mimo PvP aktivity (nevím jak to nazvat, RP, PvE, je to na vás), jinými slovy je to jako jezdit na celoročních pneumatikách, taky stojej za hovno v zimě i v létě.
Na mě byly všechny ty fonline servery až moc PvP zaměřené:) Btw. podle spousty testů pneumatik jsou takové typy univerzálních, které jsou lepší než většina zimních, než většina letních a nejsou ani moc drahé:) tzn. někdy to jde:)

Kompetice je tady problém, protože ta hra ode mě očekává dělat něco, co mi je už tak nějak proti srsti. Místo zábavy (PvP) mi nabízí questy a karavany. Jasně že bych chtěl kompetici, ale ve formě čistého PvP a né abych běhal v modráku s lopatou, s tím nikoho nesundám.
Mohl bych říct to samé, jen říct jinou zábavu a jiné věci, které mě hra nutí dělat. Princip je o kompromisu pro všechny zůčastněné strany.

Kelin

• Jr. Member
  • **
  • Forum visitor
    • View Profile
« Reply #34 on: July 29, 2013, 19:13 »
Vyser sa nato, je to strata casu ! ale inak vas mam rad seckych  :-*
Si zabil kámo   ;D
Na mě byly všechny ty fonline servery až moc PvP zaměřené:) Btw. podle spousty testů pneumatik jsou takové typy univerzálních, které jsou lepší než většina zimních, než většina letních a nejsou ani moc drahé:) tzn. někdy to jde:)
Co člověk, to jinej názor  :) ale uznávám že s těma pneumatikama to asi bude jako s tím FOnline, než mít echtovní letní pneumatiky je asi pro většinu lepší mít echtovní celoroční pneumatiky, protože si užijou srandu po celý rok. Z čehož mi vyplívá že po kvalitních letních pneumatikách není poptávka a já jakožto potencionální zákazník se jich nikdy nedočkám  :(

Glumer

• Local Moderator
  • Hero Member
  • *
  • Never giving up
    • View Profile
« Reply #35 on: July 29, 2013, 23:15 »
nejlepší je nebýt dobryý jak na to tak na to akorát ale prostě být nejlepší ve všem :D

Ondra

• *
    • View Profile
« Reply #36 on: July 30, 2013, 06:27 »
No sláva, konečně vlákno pro nováčky. Být nebýt akorát nejlepší ve všem, chápu.

Glumer

• Local Moderator
  • Hero Member
  • *
  • Never giving up
    • View Profile
« Reply #37 on: July 30, 2013, 06:51 »
No sláva, konečně vlákno pro nováčky. Být nebýt akorát nejlepší ve všem, chápu.

jak bude chvíle času vrhneme se na nějakou wikipedii pro cz/sk nováčky.

Kelin

• Jr. Member
  • **
  • Forum visitor
    • View Profile
« Reply #38 on: July 30, 2013, 10:21 »
Jen pro upřesnění, jelikož nikdo tu metaforu s pneumatikama očividně nepochopil, bylo to myšleno samozřejmě tak že malokdo by chtěl hrát na čistě pvp serveru (Hinkley style), to měly vyjadřovat ty letní pneumatiky, nemá to absolutně co dělat s tím být nejlepší...

PS: soráč že vám zneucťuju vlákno, nováčci, mám pocit že brzy koupím ban za největšího generátora off-topic příspěvků  :D

Dualism

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #39 on: July 30, 2013, 10:40 »
To já bych bylo raději přímo pro PvP server v podobě Hinkley (výchozí stanice), odkud by byl následně transport s vlastním týmem/jednotlivě nad mapu různých měst v rámci TC, New Rena, PvP lokací, apod. Když umřeš objevíš se zas ve "výchozí stanici" s definovaným cooldownem (cca 1-2 mins) na připojení se zpětně do akce s nabraným stuffem zadarmo. Všechno by v podstatě fungovalo jako teď s rozdílem, že existuje jen jeden respawn point a to je ta daná "výchozí stanice", co tě přenese s nabraným vybavením, kam by jsi chtěl.  Takhle by ses mohl, kdykoliv na hoďku nebo dvě připojit a hezky si zahrát, protože příložitost k PvP by bylo častější. Za lepší statistiky ve hře/zabitých hráčů by sis mohl vybírat mezi lepšími/upravenými zbraněmi nebo dostal určité bonusy ke speciálu, bojových vlastností pro následující kolo. Sice tenhle server je novej a lepší, ale to kraftění a získávání věcí mi fakt připadá jako převzatá nemoc z 2238 a ztráta času, ikdyž vychází mnohem líp. Když hraju tak kvůli prvkům zábavy, ne kvůli ztrátě času na získávání imaginárních věcech. Pamatuju si na FTonline, kde jsi získal vybavení zadarmo a pak jsi hledal jen PvP. Pro mě to hraní bylo mnohem příjemnější, časově dostupnější. Ale je to pouze můj názor, chápu, že někdo to vnímá jinak i ten kraft, farmění může někoho bavit, ale pro mě v tomhle ohledu 2238 znechutila všechno. :) Výchozí stanice by mohla mít pouze jednoduchý účel, pro získání vybavení a přenesení nad libovolné město pro vyčkaní na svůj tým. Nebo by šlo snadněji regulovat rovnocený počet hráčů (libovolný počet, swarm, podle preferencí/nastavení). Ne jako teď, když někdo nabere swarm cca 20-25 lidí a nestoudně přeswarmuje 10, kteří strávili nějakou hodinu na získání věcí pro pár minut PvP, a pak si ani nevystřelí. Z tohodle pohledu, ta hra bude vždycky nasírací/patologická, způsobující deformaci osobnosti, závislost a touhu po pomstě. Sice někdo projde hrou jako "noob", ale zachová si zážitek ze hry v klidu, než jiní, zkušení hráči, kteří to hrájí čistě pouze pro organizované PvP, u kterých se ten zážitek pomalu vytrácí.
« Last Edit: July 30, 2013, 12:05 by Dualism »
AKA Fojtik, the first one and the last one of the true Hawks, looking for a new oportunity to fight.

SSakul

• Full Member
    • View Profile
« Reply #40 on: July 30, 2013, 12:42 »
abych tady na to reagoval .. tenhle server nabizi opravdu stuff i prijatelny lvl up za daleko mene casu nez 2238 . Ono staci chodit treba solo na mutanty .. za hodku tam udelam cca 120-150k expu (coz odpovida 1 fetum ) nasbiram kolem 20k-23k caps a lootnu vic fetu nez jsem na to pouzil .. navic z toho je spousta veci na science na material takze clovek nemusi delat nudne grindovani town lokaci na materialy . A ohledne toho pvp ... me osobne treba karavany vadi hodne .. Byt to po mem tak je zrusim .. Nici to totalne jak ekonomiku , tak hlavne pvp (které ja zboznuju ) a to nemluvim o organizovanem pvp .. spis me vzdy bavilo kdyz jsme ve 2 - 3 sli prochazet pustinu .. a ver ze ten pocit kdyz treba ve 2 sundas 7 hracu je k nezaplaceni .. A tohle vsechno karavany berou ... Lidi misto toho aby se flakali nekde kde muze byt pvp .. Jako farmeni mutantu raideru warehouse a pod ... delaj nesmyslne lehke karavany za nesmyslne caps a nesmyslne expy . Kde jsou ty casy kdy bylo reno nonstop pvp bojiste .. Ted to neni protoze 3/4 serveru dela stupidni karavany . Nekomu to vyhovuje .. Ja osobne vzdy hral a vse podrizoval pvp .. To jedine me bavi .. Na pvm nepotrebuju internet .. na to je spousta dalsich her a lepsich ..

Kelin

• Jr. Member
  • **
  • Forum visitor
    • View Profile
« Reply #41 on: July 30, 2013, 13:24 »
Počkej počkej, já měl za to že karavany naopak přináší PvP, sem myslel že to funguje tak že ve městě nasedneš a karavana jde do jinýho města a cestou tě to háže do encounterů, z čehož mi vyplívá že si stačí počíhat na tý trase a potkáš celou karavanu i s hráčema... hlavně mi neříkej že ty lokace jsou vůči ostatním po celou dobu trasy karavany uzavřený, to bych byl taky naštvanej  :o

LittleBoy

• Hero Member
  • Čučoriedka
    • View Profile
« Reply #42 on: July 30, 2013, 13:26 »
neni su uzatvorene .. a ked hovorite o caravanach tak posledny update ich nerfol

Dualism

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #43 on: July 30, 2013, 13:35 »
jsou i nějaký screeny, jak někdo rapenul caravanu
AKA Fojtik, the first one and the last one of the true Hawks, looking for a new oportunity to fight.

RabbitManCZ

• Supporter
  • Hero Member
  • I am what I am ....someone has to be rabbit
    • View Profile
« Reply #44 on: July 30, 2013, 13:42 »
jj ty karavany sou fajne...už se mi parkrat stalo že si sem tak na mutantech palim to tam o 106 a nahodnej encounter a tam 10 supaku 2 x sem s nima bojoval 2x sem umřel :) 1 x sem zmizel dříve než si mě všimli asi si mysleli že sem jeden z nich :)))))))))jo ještě bych zapomněl jednou sem skočil na karavanu s našima...nebyl color byly to cizinci takže žadne CZ ... 2 sem kuchl a třetí utikal a psal anglicky že sem s nima :))) ale i to se někdy stane...ale klidně bych ty karavany taky zrušil
Critical Hit

knock-downs