Author Topic: Zerg  (Read 2236 times)

Protos

• *
    • View Profile
Zerg
« on: November 03, 2017, 15:50 »
ZERG

Our faction open for dusscuss with all wastelanders and we can help all people who call help. New player, or veteran, you alone, or you big faction, if you have deal or ask, just join us TeamSpeak: ZERG.1gts.ru

Русский текст/Translate
*Мы молодая фракция на этом сервере, но уже сейчас очень сильная. Заявив о себе, мы создаем этот тред. Здесь мы будем публиковать весь наш прогресс, а также люди могут задавать нам тут свои вопросы. Наша фракция открыта для диалога со всеми, и мы будем рады помочь тем, кто обратится к нам за помощью. Новичок вы или целая организация, по любым вопросам вы можете обращаться в наш ТС ZERG.1gts.ru

The main tasks facing the faction:
     - Make progress in FO gameplay and commynity
     - Imposing Zerg initiative on the server
     - Creating a balance on the server between the factions
     - Promoting the adaptation of new players (70% of our fighters are new in FO)

Русский текст/Translate
*Главные задачи стоящие перед фракцией:
    - Развитие ФОнлайна в целом и его комьюнити в частности
     - Навязывание своей инициативы на сервере
     - Создание баланса фракций на сервере с точки зрения нашего понимания
     - Привлечение и адаптация новых игроков на сервере (только в нашей фракции 70% личного состава, новые игроки)

We are constantly working on our tactics and strive for better results. The results can be seen on video:

Русский текст/Translate
*Мы стремимся к сыгранности внутри фракции и эффектным ПвП боям. Результаты нашей игры вы можете оценить на видео ниже:

If you want an exciting game with adequate teammates join ZERG

Русский текст/Translate
*Если ты хочешь интересной игры с адекватными тиммейтами, то вступай к нам в ZERG.
« Last Edit: August 31, 2018, 17:42 by Protos »

sraka na ryj

• Hero Member
    • View Profile
Re: Zerg
« Reply #1 on: November 03, 2017, 17:30 »
Why not Zaibatsu? 8)

Spoiler

Lotus

• Guest
« Reply #2 on: November 03, 2017, 17:43 »
Why not Zaibatsu? 8)

Spoiler

Its Protos)

Alexander

• Hero Member
  • Mercenary
    • View Profile
« Reply #3 on: November 03, 2017, 19:30 »
Why not Zaibatsu? 8)

Spoiler

Gta2 best game
Community: When is the wipe?

Wesan: Not anytime soon

Protos

• *
    • View Profile
« Reply #4 on: August 31, 2018, 14:20 »
Zerg declares a set of players. If you are the first to go to the server, came with a requiem or just want to change the faction, then our doors are open. Come to our TS at ZERG.1gts.ru or write me a discord.

Зерг объявляет набор игроков. Если вы в первые зашли на сервер, пришли с реквиема или просто хотите поменять фракцию, то наши двери открыты. Приходите в наш тим спик ZERG.1gts.ru или напишите мне в дискорде.

BB.

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #5 on: August 31, 2018, 16:25 »
If you want to be part of BBS - join Zerg! ;D

Protos

• *
    • View Profile
« Reply #6 on: August 31, 2018, 17:47 »
Zerg has no allies except Hello Kitty;)
But we love PvP and try not to transfer gaming relationships to personal, which allows you to create more interesting moments in the game. It's better than making anal unions like Talons or BBS.

Protos

• *
    • View Profile
« Reply #7 on: October 06, 2018, 01:50 »
Should have done this a long time ago, but I hesitated.  I want to announce the end of Zerg activity as a faction, and end of me being the leader of this swarm.
T4 is in abundance, jacket for the winter is prepared, there is no more reason to continue playing on the server.

Main reason is my insufficient activity. Zerg won't be deleted, characters and people behind them can continue playing under "Z" flag if they want. But on their own initiative, without obligations to faction. Our TeamSpeak (ZERG.1gts.ru) stays active and as always is open to people searching for a great company to play together and have some fun time.

In my humble opinion, for such a short period of time, Zerg achieved a lot! For me, number one priority always were server activity and participation in all possible events. That's why I want to thank our main enemies, that made this game interesting. BBS for their honorable and sometimes aweing PvP fights.  Talon Company for demonstrating unique and resilient russian community. Also Pyra and Co., NCR and friends, Red Muhos, Wu-Tang Clan, Resistance Squad, Brotherhood Of Steel and others.

Of course I want to thank all my teammates! Here is list of the core players, some have stopped activity and some are still rocking!

Spoiler
Fich (deleteself)
Bubka gop (Бубка Коп)
Slaker
SEGA_RUS (lost APA)
Xr0m
Пустынник
КиК (FCSM)
Игос (Пещерный король)
Erl(baserape and cracker cars man)
Sandra <3 (TOP in my heart)
ARMOR KING (best foreign friend)
Арсений (TOP PK)
Poseidon (TOP chess and starcraft player)
Большой Гриб (TOP душевности)
Дядька
Медуза(MEDUZA)
Артёмка
Biz (g11 one love)
Major Grill (Pyromaniac)
Lex
Koekto (Vladislav)
Musashi (no comments)
Naid (TOP polska PK)
TEMYP (mother's lover)
LooooM (ping man)
tyan
Торвальд
Touch(Восход)
Jile Ohaire
Febers
Maxus
Зверь
Део
Rascal
ZDziro
Быдломедведь
И конечно же STIL

Давно следовало это сделать, но я к сожалению тянул. Сегодня я объявляю о прекращении активности Zerg как фракции и снимаю с себя обязанности по управлению этим свармом.
Т4 нафармленно, куртка на зиму куплена, так что пока не вижу смысла в продолжении игры на сервере.

Это связанно в первую очередь с моей недостаточной активностью. Zerg не будет удалён, персонажи и люди, которые пожелают играть под флагом Z могут продолжить это делать. Но это будет только их личная инициатива, не связанная обязательствами фракции. Наш тимспик (ZERG.1gts.ru) продолжит функционировать и он по прежнему является открытым для людей желающих найти компанию или место, где можно удобно поиграть и провести время.

На мой скромный взгляд, за не долгий период времени, Zerg успел добиться хороших результатов на сервере, для меня всегда была важна именно серверная активность и участие во всевозможных эвентах моей фракции. В связи с этим хочу поблагодарить наших основных соперников, без которых игра была бы не столь интересна. BBS за их достойное и зачастую восхищающее участие в ПвП. Talon Company за демонстрацию уникальности русского комьюнити и неунывания в течении столь долгого срока. А так же Pyra и компания, NCR и всевозможные друзья, Red Muhos, Wu-Tang Clan, Resistance Squad, Братство стали и многие другие.

Разумеется я рад выразить благодарность тем, кто принял в этом всём своё участие, моих товарищей по команде, и тех которые уже ушли и тех, кто до сих пор играет. Не весь, но основной список игроков, бывших и нынешних.
Spoiler
Fich (deleteself)
Bubka gop (Бубка Коп)
Slaker
SEGA_RUS (lost APA)
Xr0m
Пустынник
КиК (FCSM)
Игос (Пещерный король)
Erl(baserape and cracker cars man)
Sandra <3 (TOP in my heart)
ARMOR KING (best foreign friend)
Арсений (TOP PK)
Poseidon (TOP chess and starcraft player)
Большой Гриб (TOP душевности)
Дядька
Медуза(MEDUZA)
Артёмка
Biz (g11 one love)
Major Grill (Pyromaniac)
Lex
Koekto (Vladislav)
Musashi (no comments)
Naid (TOP polska PK)
TEMYP (mother's lover)
LooooM (ping man)
tyan
Торвальд
Touch(Восход)
Jile Ohaire
Febers
Maxus
Зверь
Део
Rascal
ZDziro
Быдломедведь
И конечно же STIL
GL HF
« Last Edit: October 06, 2018, 05:02 by Protos »

SEGA_RUS

• *
  • Arbeit Macht Frei
    • View Profile
« Reply #8 on: October 06, 2018, 03:32 »
Разумеется я рад выразить благодарность тем, кто принял в этом всём своё участие, моих товарищей по команде, и тех которые уже ушли и тех, кто до сих пор играет. Не весь, но основной список игроков, бывших и нынешних.
Spoiler
....
Sega_RUS
...
...
You can find me only in Unofficial FO 2 Discord

Protos

• *
    • View Profile
« Reply #9 on: October 06, 2018, 05:03 »
Corrected.

Разумеется это крайне принципиально. Поправил.

Fear

• Full Member
    • View Profile
« Reply #10 on: October 06, 2018, 12:00 »
It's always shame to hear when faction disbands itself, especially if you had a lot of interesting moments in "wasteland interactions".

Good luck in forming something new or strengthening something that existing.
And Zergs, farewell. You were a good opponent.
Innocence proves nothing.

gladwin

• Guest
« Reply #11 on: October 06, 2018, 13:10 »
It is a bit sad that you will not take part in our swarm wars, i always enjoyed playing against you :D
Thank you for great fighst and beautiful memories I hope it isn't farawell

Yogg

• Jr. Member
  • **
  • Poseidon Energy CEO
    • View Profile
« Reply #12 on: October 06, 2018, 19:59 »
It was nice to fight againts you guys!   ;)

Slaker_RUS

• *
    • View Profile
« Reply #13 on: October 06, 2018, 20:14 »
Я новый лидер фракции .... Протос отдал мне офицерку и т4 лут , после я бы забанен , якобы за "продажу т4 лута за реальные деньги" . Просили предъявить доказательства , ответ 1 "You have no proof he did not trade and I don't care about this tomfoolery."
Я распускаю фракцию.

I am the new leader of the faction .... Protos gave me an officer and T4 loot, then I would be banned, allegedly for "selling T4 loot for real money." They asked for proof, answer "You have no proof he did not trade and I don't care about this tomfoolery."
I dissolve the faction.

Wesan

• Developer
  • Hero Member
  • The one who smiled.
    • View Profile
« Reply #14 on: October 06, 2018, 20:23 »
You might next time think who are you speaking with on Teamspeak, they might record you again.