Author Topic: Siema  (Read 1879 times)

Navahoo

• *
    • View Profile
Siema
« on: February 23, 2018, 13:08 »
Witam jestem navaho i tez gram w fonline, przechodzac do rzeczy...

Po spektakularnym upadku reloada i calkowitym udupieniu piekna tej gry razem ze znajomym postanowilismy poszukac czegos innego. Wybor padl... Coz. Fonline2. Mam troche pytan odnosnie samych buildow, a nie chce tracic czasu i kapsow na testowanie wszystkiego po kolei. Jesli znajdzie sie tu dobra dusza posrod zimnych piaskow pustkowi bylbym wdzieczny i sfinansowalbym zrealizowanie swoich najskrytszych fantazji w NR.

Jak tutaj wyglada sprawa z 1hexowaniem, dalej jedyny niezastapiony i najbardziej obrotowy build do big guny czy da sie ugrac tez czyms innym?
 Na reloaded zrobilem pocieszny build aka "tank meele" gdzie knockbacki z heavy handed byly caly czas, a ze wszystkimi dragami i CAMKII wyciagalem jakos 80% resista na dmg. Fajnie sie tym gralo i dalo sie solowac takie rzeczy jak warehousy i glow, czasem tez strollowac kogos na PVP w wyzej wymienionych lokacjach. Jak wyglada tutaj ten perk?

Dzieki wielkie za odpowiedz badz za bluzgi, wszystko przyjme chetnie bo jestem masochista i chcialbym zebys byl tez. Siema

edit. Jeszcze przypominajac sobie, jak tutaj wyglada sprawa z frakcjami / bazami? Na wiki nie znalazlem za bardzo odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. Jak "uzyskac" baze badz zalozyc frakcje z baza badz... Dobra, jak ogarnac prywatny workbench.

Lucek666

• Hero Member
    • View Profile
Re: Siema
« Reply #1 on: February 23, 2018, 13:36 »
siemanko

hexowanie to głownie bg avenger albo sg p90

jeśli chodzi o melee trolling to buildy pod super sledge chyba królują

bazy i frakcje nie są połączone tak jak na reloaded. założenie frakcji kosztuje 500k, a bazy już od 30k - https://wiki.fonline2.com/Category:Bases

tu masz dwa poradniki, oba zawierają jakies buildy na start:
https://forum.fonline2.com/index.php?topic=20410.0
https://forum.fonline2.com/index.php?topic=18857.0

Navahoo

• *
    • View Profile
« Reply #2 on: February 23, 2018, 13:44 »
Dzieki wielkie mordo, jeszcze tylko jedno pytanie mianowicie o ten knockback. Prawdopodobnie odwalilem maniane i nie do konca mi chodzilo o knockback, a o knockdown xd. Mega Power fist razem z Heavy handed by dzialalo jakos w miare solidnie czy dupiato? Dzieki mordo jeszcze raz za szybka odpowiedz.

Lucek666

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #3 on: February 23, 2018, 16:01 »
ta, power fist z heavy handed bedzie ok

Daro

• Hero Member
  • The Rogues
    • View Profile
« Reply #4 on: February 23, 2018, 21:08 »
No siema mordeczko, właśnie na ciebie czekaliśmy. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze grać razem lub przeciwko. Powodzenia i pamiętaj, że powrotów nie ma.

Navahoo

• *
    • View Profile
« Reply #5 on: February 24, 2018, 01:07 »
Dobra dzieki wielkie za wszystko mordy i eldoka z farcikiem, kiedy spotkamy sie na turn based co z nami bedzie

Lucek666

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #6 on: February 24, 2018, 10:50 »
powodzenia mireczku, uważaj na miśki z suszarką  koło hub

xsarq

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #7 on: February 25, 2018, 13:10 »
i pamiętaj, że powrotów nie ma.

80% Fonlinerów wraca do gry co 3 miesiące uprzednio robiąć mega wielki topic na forum w stylu: "Żegnaj Kochany Świecie!" także tego...
Xsarqopedia has been fully replaced with Official Wiki. You can expect the newest updates to be added on official wiki just like at old times.

FasoL

• Sr. Member
  • Franz
    • View Profile
« Reply #8 on: February 25, 2018, 13:54 »
80% to wcale nie gra i czeka na wipe, chyba że masz na myśli (80% spośród pozostalych 20%)

Trzmiel

• Jr. Member
  • **
  • Using T4 is not a crime.
    • View Profile
« Reply #9 on: February 25, 2018, 17:02 »
80% to wcale nie gra i czeka na wipe, chyba że masz na myśli (80% spośród pozostalych 20%)

Kiedy server osiągnął 900 graczy? Chyba nigdy, zważając na to, że obecnie podczas Hunger Gejmsów licznik wskazuje czasem 180 graczy. 20% z 900 to 180, prawda?

Także ten. Kto czeka, ten traci fun i jakże przyjemną walkę na pustkowiu. (Taki suchy żarcik, pewnie nie każdy go załapał).

FasoL

• Sr. Member
  • Franz
    • View Profile
« Reply #10 on: February 25, 2018, 19:47 »

Kiedy server osiągnął 900 graczy? Chyba nigdy, zważając na to, że obecnie podczas Hunger Gejmsów licznik wskazuje czasem 180 graczy. 20% z 900 to 180, prawda?

Także ten. Kto czeka, ten traci fun i jakże przyjemną walkę na pustkowiu. (Taki suchy żarcik, pewnie nie każdy go załapał).

xsarq zapewne miał na myśli 80% grupy graczy którzy skonczyli grac(i wracaja co trzy misiące), której populacji liczbowo nie określił.
Przedmiotem mojej wypowiedzi była ta sama populacja, tyle ze 20%(bo skoro 80% tej grupy czeka na wipe), to 20% teoretycznie moze wracac co trzy miesiace.
Szacun Trzmiel że potrafiłeś wyciągnąć z tego jakieś wyniki liczbowe :D

Wesan

• Developer
  • Hero Member
  • The one who smiled.
    • View Profile
« Reply #11 on: February 25, 2018, 21:21 »

Server jest martwy, nikt nie gra. Taaak...

Daruj sobie, screen z wczoraj.

https://fodev.net/status/server/fonline2/

Forum jest troche przestarzalym sposobem komunikacji. Znajdziesz ludzi I developerów na discordzie gdybys potrzebowal pomocy lub mial pytania.

« Last Edit: February 25, 2018, 21:26 by Wesan »

Trzmiel

• Jr. Member
  • **
  • Using T4 is not a crime.
    • View Profile
« Reply #12 on: February 25, 2018, 21:59 »
xsarq zapewne miał na myśli 80% grupy graczy którzy skonczyli grac(i wracaja co trzy misiące), której populacji liczbowo nie określił.
Przedmiotem mojej wypowiedzi była ta sama populacja, tyle ze 20%(bo skoro 80% tej grupy czeka na wipe), to 20% teoretycznie moze wracac co trzy miesiace.
Szacun Trzmiel że potrafiłeś wyciągnąć z tego jakieś wyniki liczbowe :D

Ale 80% z liczby osób, która skończyła grać rzeczywiście, a nie w samej teorii zdecydowanie różni się od siebie. Statystyczny Brajanek, czekający na coś, co prawdopodobnie nie nastąpi, (bo po co, skoro teraz jest frekwencja jak najbardziej zadowalająca) czeka tak naprawdę na nic, odwlekając tym samym swój powrót do tej jakże cudownej gry. Teraz wzór:

A-(B+C/2)*(0,8A-0,2C+B)=x

Przy czym:
A - gracz aktywny, biorący udział w życiu pustkowia
B - statystyczny Brajanek, czekający na wipe
C - Brajanek powracający co trzy miesiące do gry
x - powinien wyjść dodatni

"x" wyjdzie dodatni, zwracając szczególną uwagę na fakt, że osoby czekające na wipe praktycznie nie istnieją, a jeśli nawet, to po miesiącu grania odpuszczą sobie dalszą przygodę uznając, że "chujowy balans", albo "jebane swarmy".

P.S. Wesan zrób coś, żeby NPC u którego startuje się TC nie mógł ruszać z miejsca po zaatakowaniu go, albo coś, bo X frakcja schowała dziś przed nami szeryfa w Redding
P.P.S. I żeby postacie w liście frakcyjnej układały się alfabetycznie, bo wyjebać postacie Pitano z frakcji to kosmos jakiś...
« Last Edit: February 25, 2018, 22:01 by Trzmiel »

gladwin

• Guest
« Reply #13 on: February 25, 2018, 22:33 »

A-(B+C/2)*(0,8A-0,2C+B)=x

Przy czym:

"x" wyjdzie dodatni, zwracając szczególną uwagę na fakt, że osoby czekające na wipe praktycznie nie istnieją, a jeśli nawet, to po miesiącu grania odpuszczą sobie dalszą przygodę uznając, że "chujowy balans", albo "jebane swarmy".

Ja bym tego wzora troche zedytował jeśli chcemy być szczerzy względem siebie i wszystich.

[A-(B+C/2)*(0,8A-0,2C+B)]-D-F-G=x

Gdzie
D - to są alty na których ludzie latają robiąc dwie rzeczy jednocześnie ( TC i katedre na przykład)
F - to są wszelkiego rodzaju checkery
G - Taxówki

Ale generalnie nie ma co się dowalać ze gra nie żyje albo to już nie to samo. Gra żyje, ma graczy, ma pvp lub co tam kto lubi. A jak ktoś bardzo chce wipe to sam sobie moze go walnąc, ja osobiście zrobiłem i polecam.
« Last Edit: February 25, 2018, 22:40 by gladwin »

Malper

• *
    • View Profile
« Reply #14 on: February 26, 2018, 03:28 »
Hej. Zgadzam sie, kto chce wipe bo mu sie nudzi gra niech sobie zrobi sam.
Rzadko tu zagladam, gdybym mial zaczynac za kazdym razem od nowa to bym chyba nie gral, bo nie mam na to czasu. Chociaz, pewnie bym gral, ale szkoda by mi bylo pikseli ktore zbieralem cale lata.
http://i.imgur.com/KmYwTBL.jpg?1
Bardzo mi sie podobaja rysunki LAW :)
Pozdrawiam Marcin