Author Topic: Pitanja i odgovori  (Read 6858 times)

Merle

• Guest
Pitanja i odgovori
« on: September 04, 2014, 19:28 »
Pitanja i odgovori

Ovo je mjesto na kojem svi članovi foruma mogu postaviti pitanja vezana uz FOnline 2 igru i na njih dobiti odgovore od ostalih članova koji su bolje upoznati s detaljima. Podrazumijeva se da je poželjno čim manje offtopič(k)arenja, te da odgovori budu jasni i od koristi.

Nadalje, onima koji imaju namjeru postavljanja pitanja, a koji istovremeno bolje vladaju engleskim jezikom, predložili bismo da prvo pokušaju iskoristiti "forumsku funkciju traženja" ili našu predivnu "FOnline 2 wikipediju", jer na taj način možda prije dođu do željenih odgovora, a usput zapamte i druge korisne informacije.

Uživajte u post-apokaliptičnom učenju! ;)

« Last Edit: September 04, 2014, 19:32 by Merle »

Cthulhuu

• Jr. Member
  • **
  • NMA forum troll
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #1 on: October 29, 2014, 13:37 »
Dobar dan i pozdrav svima... drago mi je vidit da imamo napokon i blakansi sub forum.....

Iako sam veteran u fonline svijetu , nisam igrao jako dugo... tj. dobrih 5 godina...

Moje pitanje je : Treba li mi koji externi program za dual loganje?

ili samo mogu otvorit dvije inacice u manjim prozorima ... hvala.

Merle

• Guest
« Reply #2 on: October 29, 2014, 15:32 »
Ajde ljudi, vi koji se kužite u dual-logganje, pomognite čovjeku (osobno to nikad nisam ni isprobavao jer mi je komp kanta koja jedva i ovako vrti samo jedan klijent).

drot

• Sr. Member
    • View Profile
« Reply #3 on: October 29, 2014, 17:34 »
Sandboxie.
#rawhide on ForestNet

Cthulhuu

• Jr. Member
  • **
  • NMA forum troll
    • View Profile
« Reply #4 on: October 29, 2014, 17:46 »
Hvala vam na odgovoru.... taman skidam i probam....

Jedino mi dobro dode dual log, kad tradam u san fran, i zelim da mi netko cuva guzicu na izlazima... ili ti ga scout :)

Posto sam odlucio ne ici u fakcije, i pvp... zelim bit lone wolf jedno dugo vrijeme...

Ugl. hvala vam na odgovoru...

see you in the wastelands.

Cthulhuu

• Jr. Member
  • **
  • NMA forum troll
    • View Profile
« Reply #5 on: October 31, 2014, 14:27 »
Ej ljudi jeli znate zasto su serveri down???? Nemogu ni updatedat niti uci..... u cemu je problem?

dr. Kadzija

• Guest
« Reply #6 on: October 31, 2014, 14:47 »
Navodno je neki lik/likovi srusio server i exploitovao nesto, bio jak karakter, u tom fazonu. Jebote, forum na naskom ne mogu da verujem. Eh ovo smo trebali jos pre par godina dobiti :)

Cthulhuu

• Jr. Member
  • **
  • NMA forum troll
    • View Profile
« Reply #7 on: October 31, 2014, 18:33 »
Navodno je neki lik/likovi srusio server i exploitovao nesto, bio jak karakter, u tom fazonu. Jebote, forum na naskom ne mogu da verujem. Eh ovo smo trebali jos pre par godina dobiti :)

What the fuck did i just watch in your spoiler ?? :/

NEWS UPDATE SERVERI SE OPET DIZU ZA TOCNO 45 MIN.

Mr.NiceGuy

• Full Member
  • Shhhh no tears only dreams
    • View Profile
« Reply #8 on: November 01, 2014, 11:36 »

Lone wolf ti je jako teško bit čak i s dual logom :D
*Real*

Qui audet adipiscitur
Main Cause of saltiness since 2238

Gabr1el

• Guest
« Reply #9 on: November 08, 2014, 10:21 »
Ma jok potpuno je lako jer vukovi imaju dobro culo mirisa pa namirisu drugog igraca (coveka) i beze ;)

Dobro mesto da ga levelujes je Vault City (malo ljudi) ili negde oko BoS bunkera (bos patrole ce da te stite iako nisi BoS samo nemoj da ih grizes :) )

Imam par pitanja posto sam malo kasno poceo :

Za profesije : Itemi koji nisu dostupni u ovom trenutku ne moraju da se donesu koliko sam ukapirao ?

Za Sierra caves : Posto sam otvorio par stotina crateova i pecina i dalje ih nemam (BP) pretpostavljam da se tamo kriju.Kako izgleda taj dungeon tacno tj. da li tamo ceka 100 ljutih BG-nera ;)

Za Klan : Da li je to planirano kao fakcija ili samo da se ne napadamo u igri ili nesto trece ?

Sto se tice hakera ne verujem mnogo u teorije zavere , igrao sam Excalibur WoW sa ortakom jer voli.Posto je nov server konstantno ga DDOS-uju , valjda negde imaju tablu sa rezultatima ko je sjebao vise servera.Posto je populacija sada veca pretpostavljam da je server dobra meta sad za hacker xp+.

@Merle : sad sam procitao za ruku , bas jebeno posebno sto su tu nervni zavrseci :P Nemoj da kucas neko razumno vreme ili cak da je koristis ako ne moras.

P.S. Imao sam luck encounter juce pa sad imam 2 super tool kit-a , ako nekom treba za Junktown quest neka javi na PM.
« Last Edit: November 08, 2014, 10:57 by Gabr1el »

Jim

• Guest
« Reply #10 on: November 08, 2014, 11:00 »
Za profesije nisam razumio pitanje, u pecinama nisam bio a za klan je propala ideja da imamo svoj gang jel svako vodi svoju politiku pa i nismo nesto ujedinjeni.

Gabr1el

• Guest
« Reply #11 on: November 08, 2014, 11:08 »
Auh , ako ni ti nisi probao onda :P

Nije bitno za profesije pretpostavljam da NPC nece traziti Laser Rifle ako ih nema na serveru a jos sam 22 lvl i nisam procitao sve knjige tako da nije bitno.

Ponuda za STKit i dalje stoji ako nekom treba , cena 0 naravno ?

Merle

• Guest
« Reply #12 on: November 08, 2014, 12:08 »
Za profesije : Itemi koji nisu dostupni u ovom trenutku ne moraju da se donesu koliko sam ukapirao ?

Točno. Sve profesije je moguće naučiti bez itema koji su višeg tiera. Xsarq je već ispravio professions stranicu na wiki, i na njoj se nalaze točni uvjeti za svaku od profesija.

EDIT: onima kojima treba kevlar, predlažem da ga kupe u Hubu po cijeni od 640 capsa (takva je barem bila kad sam ja kupio; shopkeeper od Fiery Fire-a, ako se ne varam, tamo dolje kod onih rezervara).

Za Sierra caves : Posto sam otvorio par stotina crateova i pecina i dalje ih nemam (BP) pretpostavljam da se tamo kriju.Kako izgleda taj dungeon tacno tj. da li tamo ceka 100 ljutih BG-nera ;)

Ovo je drugačija situacija za svakog igrača. Proveo sam jednog dana 7 sati u Sierra špiljama i izašao samo s glupostima (municija, T1 oružje itd). Uz hrpetinu BG/SG 1hexera, naletio sam i na par sneakera (u sand robe-u), a isto tako i na SG cripplere. Uglavnom, tamo je velik broj igrača u skoro svako vrijeme.

Za Klan : Da li je to planirano kao fakcija ili samo da se ne napadamo u igri ili nesto trece ?

Nemam konkretnih odgovora na ovo. Znam samo da je @Jim zadužen za vođenje organizacije (osim ako nisam propustio kakve novosti u međuvremenu). Trenutno još solo-farmam da si malo uspostavim mrežu privatnih baza po pustinji, a planiram im se priključit nakon što si osposobim pristojnu količinu opreme i par vozila (tj. ako budu željeli PvP nooba k'o što sam ja  :)).

@Merle : sad sam procitao za ruku , bas jebeno posebno sto su tu nervni zavrseci :P Nemoj da kucas neko razumno vreme ili cak da je koristis ako ne moras.

Hvala na brizi. Ruka se dobro oporavlja za sada (najmanje ću 4 godine bit bez brige, osim ako se ta mutacija opet ne pojavi; that's right... I'm mutant and proud!). Usput sam uspio nać i posao, pa mi je optimizam dao vjetar u krila.
« Last Edit: November 08, 2014, 12:10 by Merle »

Gabr1el

• Guest
« Reply #13 on: November 08, 2014, 14:05 »
Dobre vesti za ruku :) + hvala na odgovorima.

@Jim

Izgleda da ce i ove sezone svako da igra sa svojom fakcijom (ja sam odlucio da budem solo i kasnije mozda BoS) ali ne vidim neki problem da svi koji su ovde ili na mumble-u rade zajedno za dobrobit svih u bazi (tipa ako nekom nesto fali a drugi ima ne zna se ili neki trade ili zajednicka akcija za neki Dungeon).To sto bi svako birao svoju stranu van toga bi cak i bilo pravednije onda jer bi sve strane balkanskih igraca dobile boljeg clana ?

Mislim da ne bi imali onda situaciju da neko upadne u pocne da lootuje i ubija medju nama a vremenom bi mogao i da se kupi jedan Workbench za glavnu bazu.Ali videcemo , daleka buducnost ...

Jim

• Guest
« Reply #14 on: November 08, 2014, 14:08 »
Nemam obicaj igrat u vise bandi osim ako se taj geng ne raspadne i nestane.Nas geng izgleda sumnjam da ce bit u skoro vrijeme posto svako hakla za sebe tako da nemojte mene smatrat vođom  :)

Edit: sve ok samo ne vidim smisla djelit opremu u bazi sa nekim sa kim ne igram ili smo u razlicitim bandama.Isto tako i u akcijama se dolazi do komplikacija.
« Last Edit: November 08, 2014, 14:14 by Jim »