Author Topic: Igre koje igrate uz fonline, ili dok cekate wipe.  (Read 6770 times)

Besmrtnik

• Sr. Member
  • HelloTitty
    • View Profile
Igre koje igrate uz fonline, ili dok cekate wipe.
« on: September 22, 2014, 22:37 »
ili cisto preporuke

Pošto smo svi veliki fanovi fallout-a i post/apokalipticnog žanra volimo i takve igre, i sigurno postoje igre za koje nismo medjusobno culi, a mogli bi predlozit jedni drugima.

Uz fallout 1 i 2, dok sam bio klinac jedna od najdrazih igra mi je bio Arcanium i preporucio bih je svkako.
Jedna od starijih igra isto RedAlert2 odlicna futuristicka strategija, borba izmecju "amerike" i "rusije"
 ali u buducnosti

Od igara koje igram posljednje vrijeme nabrojao bih par, iako nisu sve bas postapokalipticne :)

Discovery Freelancer - jeste online mod od "Freelancer" igre, u single playeru imas svoj brod, mozes kupit drugi nadogradjivati, oruzja, sisteme, pogon sve... i tako obavljas jako zanimljive misije putujes po svemiru ima hrpa sistema i svaki ima puno svjih plane, i svemirskih stanica, komlicirana mehanika fakcija i njihovih odnosta, multiplayer mode slicno to modificirano i online, svako ima neku svoju ulogu prošireno je dosta, od policije, majnera, bandita itd itd, sa tom signle player i multiplayer igrom me upoznao "swordfish" - branco - death proof kako ga vec zelite zvati i hvala mu za to, odlican igra oduvjek sam thio tako nesto igrati a nisam cuo za to.

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl odlica igra poceo igrat prije par godina ali imao sam dosta smece komp i nisma je bas mogao igrati u punom smislu tako da sma odustao, kad sam kupio prije godinu dana noviji komp onda sam je uspio odigrat do kraja, igra je u fallout stilu, radijacija, mutirane zivotinje, prezivljavanje, gauss puška ^^ neštp fenomenalno meni najbolja igra koju sam ikad igrao, inace ova igra ima jos 2 manja nastavka "call of the pripyat" i "clear sky" ali te nastavke nisam igrao

STALKER - Lost alpha , je zapravo "shadow of chernobyl" ali kad je izasla puno stvari je bilo izbaceno iz igre, ali je ostavljeno u source kodu, kasnije neki drugi developeri su dosli do tih stvari koje nisu ubacene i dovršili su igru, lost alpha ima puno vise kvestova, lokacija, postoji 10-ak razlicitih vozila, moguce ih je naci i kupiti ih od shopkeepera, u obicznoj verziji igri nije bilo moguce posjedovati vozilo jer nisu bila ubacena u igru, igra je stvarno jako dobro dorađena i izbalansirana ima bas puno vise kvestova i lokacija neke stvari su izmejenjene, i stvarno lost alpha i shadow of chernobyl su najbolje post/apo igre definitivno, atmosfera je odlicna izgled igre okolina, npc-ovi medju sobom i kad im prilazis pricaju na ukrajinskom jeziku, kada preko terminala pricas s njima sve je na engleskom normalno, ali bas jako pridonosi atmosferi, stvarno svakom bih preporucio ovu igru...

Boiling point - Road to hell, jedna odlicna ukrajinska igra FPS/rpg, radi se open world igri putujes pjeske autom itd, karakter se nalazi u danasnjem vremenu u juznoj americi, i pokusava naci svoju izgubljenu kcer kao glavni kvest, ali uz glavni kvest mozes se pridurzit raznim fakcijama Vojsci, CIA, gerilcima, banditima, mafiji, indijanci (lol) i kako radis za odredjenu fakcij svaka od druga neka fakcija te vise mrzi i kad te vidi na cesti puca po tebi i tako, i kad ubijas npr gerilce odna te vojska vise voli i obratno, npr kad ubijas vojsku onda dobivas respect i za gerilce i za bandite i za mafiju, stvarno je veliki otvoreni svjet đungle, moguce je i letiti i koristiti helikopter i avion i brod

mislim da ovo bacaju u vrstu indie igara tako nesto... prem da u to se moze bacit sve zivo i nezivo pa mi je glupa kategorija

FTL - Faster then light  uglavnom "vozis" razlicite svemirske brodove u kontorliras posadu u njima ali zapravo ne vozis i ne manevriras brod, tesko za objasnit jako zarazna igra i ima 1000 razlicitih stilova i nacina igre, pisi u youtube pa ces vidjet o cem se radi  :)

RimWorld - igra kojoj je veliki uzor bio Dwarf Fortress, ali puno graficki ljepsa i ipak vise user friendly, ka svemirski brod se sruši na neki planet i sad kontroliras 3 svoja cojveka moze se ukopavat u planinu/kamen ili mozes gradit nastambe vani, na određujes pojedinom karakteru sta da radis ko npr u strategijama tipa (warcraft,stronghold,redalert itd) nego svaki karakter je jefinstven i u nekim stvarima je bolji u nekima losiji neke cak nemozes izvodit, i onda im postavlajs prioritete poslova sta ko radi, na oredjujes rucno, tako da kada to postavis oni samotalno rade, ali je i moguca rucna kontrola ali nije tako efikasna i moroa bi stalno biti u sporom modu i to nije smisao... odlicna igra :)

kad sam poceno prisjecat svih odlicnih igra, morao sam izbacit neke inace bi tu bilo tri strane texta kolko sam se ja igara na igrao :D ali ovo su definitivno moje top igre i svakom bih ih preporucio.

The mark of the immature man is that he
wants to die nobly for a cause, while the mark of the
mature man is that he wants to live humbly for
one

Jim

• Guest
Re: Igre koje igrate uz fonline, ili dok cekate wipe.
« Reply #1 on: September 23, 2014, 08:08 »
Baldurs gate, icewind dale, diablo, resident evil, company of heroes...Ima ih jos al eto ovih se trenutno sjetio kako sam izgubio 100+ sati na svaku a i vise  :)
Onaj aop probo i fo2 ga sije za par koplja minimalno.Craftanje je zakurac, bagovi sacuvaj boze, nema sadrzaja, uglavnom lose.Guba je konstantan pvp sa ekipom i lako se ubacis u to, nova oruzja i njihovi perkovi, traitovi i sistem borbe ali daleko je sve to od balansa.Fora je i platoon i bonusi od lidera.Ima dosta ekipe posto je fo2 i rwloaded pred wajp al mislim da ce ovaj opet imat najvise ljudi.

Merle

• Guest
« Reply #2 on: September 23, 2014, 10:30 »
Vidim da su mi neki izbori igara slični onima od @Jima  ;)

Company of Heroes - kvalitetna real-time strategija (u vrijeme Drugog svjetskog rata).

StarCraft: Brood War - sci-fi RTS. Igram samo preko iCCupa, a single-player svake prestupne.

Stronghold - opičena real-time strategija (srednjovjekovno vrijeme)

Caesar III - "civilizacijski" RTS. Gradiš grad, legije, ubijaš vukove i barbare, bereš grožđe, radiš vino, napiješ se i izgori ti cijeli grad.

Baldur's Gate II - igra o kojoj sam ovisan. Taman smo prijatelj i ja zajedno prešli SoA. ToB čeka zimu.

Icewind Dale II - svakih godinu dana me pukne volja za neki solo-playthrough. Nedavno završio s mageom, sad je na redu thief. Ovo isto čeka za multiplayer nakon što završimo Throne of Bhaal.

Vampire the Masquerade: Bloodlines - jedan stari klasik. Trenutno petljam s nekakvim multiplayer modovima tako da mogu igrat' s ekipom.
« Last Edit: September 23, 2014, 10:34 by Merle »

SpongeBob

• Full Member
    • View Profile
« Reply #3 on: September 23, 2014, 13:54 »
Baldur's Gate saga - prošao jedno 5, 6 puta kompletnu sagu. vjerojatno najjača igra ikad zajedno sa falloutom 1 i 2

Planescape torment - odličan RPG u rangu sa Baldursom

Soulbringer - dosta nepoznat RPG al meni predobar. dobra priča i atmosfera.

Temple of elemental evil - isto vrhunski rpg, ali Co8 modirana verzija. nemodiran je jako bugovit i praktički neigriv

Arcanum - još jedan u nizu jebenih RPG-a

ima još nekih igara ali mi ne padaju trenutno na pamet.

Bronco

• Guest
« Reply #4 on: September 23, 2014, 17:05 »
Nabrojali ste sve odlicne stare RPG-ove.

Jedan davno odigran - Summoner , meni je bija genijalan, stara je grafika al mislin da smo svi ode odrasli na igrama s dobrom pricom a ne grafikom :)

Starcraft BW - uvik Merle uvik ! Najgenijalniji RTS svih vrimena.

Heroes of M&M 3 - jedan jedini, klasik, kad god imam vrimena&volje zaigram ga.

Koa veliki ljubitelj avantura (point and click)
Monkey Island - svi nastavci
Broken Sword - 1,2,3
Machinarium

Onaj aop probo i fo2 ga sije za par koplja minimalno.Craftanje je zakurac, bagovi sacuvaj boze, nema sadrzaja, uglavnom lose.Guba je konstantan pvp sa ekipom i lako se ubacis u to, nova oruzja i njihovi perkovi, traitovi i sistem borbe ali daleko je sve to od balansa.Fora je i platoon i bonusi od lidera.Ima dosta ekipe posto je fo2 i rwloaded pred wajp al mislim da ce ovaj opet imat najvise ljudi.

Neznam bas da si ga probo kako treba kad imas takvo misljenje. Sadrzaja na sve strane, crafting zanimljiv i lagan, ekipe na sve strane, pvp-a uvik za naci, neceg uvik za radit. Armori i oruzja puno vise balansirani nego ode, ode imas 1 super oruzje i 1 super armor koji svi koriste za neki build. (tamo svaki armor je koristan za specificnog lika, kao i svako oruzje, i hrpa korisnih razlicitih buildova) Iskreno mislim da ce uzeti vecinu igraca s reloada i odavde. Ja cu sigurno nastavit igrat i aop i fo2, mmo mi se igra radi ljudi a trenutno ih je tamo puno vise, inace bi u miru single player igre igra :)
« Last Edit: September 23, 2014, 18:07 by Death Proof »

drot

• Sr. Member
    • View Profile
« Reply #5 on: September 24, 2014, 00:03 »
Trenutno Morrowind, nisam ga nikada do kraja pošteno prešao jer uvijek završim na nekakvim exploitima pa brzo dosadi.
#rawhide on ForestNet

JJ

• Sr. Member
    • View Profile
« Reply #6 on: September 24, 2014, 06:40 »
Freecell i online tower defense igrice.
My memories of being a human aren't as clear as they once were, but I remember pettiness, hatred, jealousy... I prefer being a mutant.

Jim

• Guest
« Reply #7 on: September 24, 2014, 09:09 »

Neznam bas da si ga probo kako treba kad imas takvo misljenje. Sadrzaja na sve strane, crafting zanimljiv i lagan, ekipe na sve strane, pvp-a uvik za naci, neceg uvik za radit. Armori i oruzja puno vise balansirani nego ode, ode imas 1 super oruzje i 1 super armor koji svi koriste za neki build. (tamo svaki armor je koristan za specificnog lika, kao i svako oruzje, i hrpa korisnih razlicitih buildova) Iskreno mislim da ce uzeti vecinu igraca s reloada i odavde. Ja cu sigurno nastavit igrat i aop i fo2, mmo mi se igra radi ljudi a trenutno ih je tamo puno vise, inace bi u miru single player igre igra :)

:) Probao ga dosta vjeruj mi i neznam kojeg ima sadržaja osim scavengiranja u coreu, što dosadi brzo i jedan te isti quest da bi skupio nešta love.Ima jedan dungeon za koji treba 4 čovjeka da se uđe i isto tako ništa posebno.Craftanje običnih oružja je lako al za bolja oružja i armore treba ti materijal koji je extremno rijedak za nabavit te nemožeš zadat funkciju "nacraftat ću 10, 12, 20 itd komada", nego moraš jedno po jedno.Balans se sastoji da svi igraju snajpera u pvp jel te mogu pogodit sa 90 hexa tj. sa kraja mape :D. Fora su ostala oružja i to, ali daleko od balansa po meni.Bugovi su takvi da neka ekipa ima 2 perka više od ostalih jel su zajebali neke stvari pa su odlučili ili wajp ili rerol i to rerol možeš dva puta :D.Recepti za craftanje se ponekad ne pojavljuju u f-boyu, makar si dao patuljku stvari koje treba za to.
Ima par dobrih stvari kao lagano priključivanje za pvp u frakciji zbog istog chata, grupni pvp ali sve to jel ima Rusa sa TLA i ekipe sa reloadeda i fo2, pošto su ovi pred wajp, pa se lako skupi ekipa.To je moj dojam a igro sam u BB gdje smo ubijali sve na serveru u pvp sa rogsima i rusima tako da sam probao sve al ko voli nek izvoli. :)

Mr.NiceGuy

• Full Member
  • Shhhh no tears only dreams
    • View Profile
« Reply #8 on: September 24, 2014, 10:48 »
Trenutno Morrowind, nisam ga nikada do kraja pošteno prešao jer uvijek završim na nekakvim exploitima pa brzo dosadi.

jump jump jump, acrobatics što veći i preskači planine :D, ma ja trenutno igram wasteland 2 i cs go tako da je to to :/

a što se tiče aopa napravili su da bude neki hibrid fallouta i dayz-a i me no likey.
« Last Edit: September 24, 2014, 11:09 by Mr.NiceGuy »
*Real*

Qui audet adipiscitur
Main Cause of saltiness since 2238

Jim

• Guest
« Reply #9 on: September 24, 2014, 10:59 »
Odakle si skunuo W2, Hans? Doma sam na godišnjem ovaj tjedan i sljedeći pa da ga piknem, čekao sam ga več dugo.Šibni link ako ti nije problem na pp da se ne uzbuni neko ovdje.

Bronco

• Guest
« Reply #10 on: September 24, 2014, 16:50 »
:) Probao ga dosta vjeruj mi i neznam kojeg ima sadržaja osim scavengiranja u coreu, što dosadi brzo i jedan te isti quest da bi skupio nešta love.Ima jedan dungeon za koji treba 4 čovjeka da se uđe i isto tako ništa posebno.Craftanje običnih oružja je lako al za bolja oružja i armore treba ti materijal koji je extremno rijedak za nabavit te nemožeš zadat funkciju "nacraftat ću 10, 12, 20 itd komada", nego moraš jedno po jedno.Balans se sastoji da svi igraju snajpera u pvp jel te mogu pogodit sa 90 hexa tj. sa kraja mape :D. Fora su ostala oružja i to, ali daleko od balansa po meni.Bugovi su takvi da neka ekipa ima 2 perka više od ostalih jel su zajebali neke stvari pa su odlučili ili wajp ili rerol i to rerol možeš dva puta :D.Recepti za craftanje se ponekad ne pojavljuju u f-boyu, makar si dao patuljku stvari koje treba za to.
Ima par dobrih stvari kao lagano priključivanje za pvp u frakciji zbog istog chata, grupni pvp ali sve to jel ima Rusa sa TLA i ekipe sa reloadeda i fo2, pošto su ovi pred wajp, pa se lako skupi ekipa.To je moj dojam a igro sam u BB gdje smo ubijali sve na serveru u pvp sa rogsima i rusima tako da sam probao sve al ko voli nek izvoli. :)

Da u pravu si sta se tice dosta stvari, craftinga pogotovo. Sniperi su OP totalni, to se isto slazem posto igram s jednim :D ali super mi je ta shema jedan grad i dosta se mozes guzit po zgradama i slicno. Sneak je prilicno jeben, jos ako napravis melee sneak.Sviđa mi se sta je dosta oruzja korisno a i svi armori. Nisu svi army men zeleni. Nije ni da fo2 ima ili nema nesto previse sadrzaja, ode ja isto mogu jedino se drzat pvp-a uglavnom. Al prakticki tek roden server mislim da ce se dosta toga izbalansirat. Kao sta je Mr.Niceguy reka ko hybrid fl i day-z, totalno razlicit od 2238 i fo2 na koje smo navikli. Nezelin ih nesto suludo reklamirat, ali kao sta si sam reka ko voli nek izvoli, meni napeto zasad, bar dok ode nedode wipe i novi sadrzaj :D

Btw, kakav je w2 jel ga neko posteno zaigra ? Meni ga komp nemoze vrtit nazalost :(

Jim mislim da imas po torrent stranicama, samo search pod piratebay.

Jim

• Guest
« Reply #11 on: September 24, 2014, 19:32 »
Tnx ma naso sam taj od tbp al ima 21 gb ;D pa reko mozda iskopo neko manji pakung al i Nice isti mazno.
Taj cu i ja skinut onda.

Besmrtnik

• Sr. Member
  • HelloTitty
    • View Profile
« Reply #12 on: September 25, 2014, 03:19 »
Moram priznati imate odličan ukus svaka igra bolja jedna od druge, vidim dosta vas je spomenulo baldur's gate, ja ga nikad nisam zaigrao ali cuo sam puno o njemu.

Morrowind uz fallout najdrazi uhh, sjecam se bio sam mislim 7(13-14god valjda xD) razred trebalo mi je citavih godinu dana da prodjem tu igru, nisam igroa nista sastrane samo to, jos nije tada bilo neta bas xD tako da sam sve sam morao prokljuvit di je sta, ima uzasno puno sadržaja i u tih godinu dana mi igra nije dosadila onaj kraj me muci nikako nisam mogao zavrsiti, nac onaj cekic i bodez, pa onda redosljd kak ispikat srce, nije bilo lako nimalo xD

Heroes M&M 3 (Shadow of death i armageddon, tak osu se zvali dodatci mislim), isto proveo sam mladost uz tu igru daleko preko 1000 sati provedenih na tome, nesto savršeno, :D
The mark of the immature man is that he
wants to die nobly for a cause, while the mark of the
mature man is that he wants to live humbly for
one

Gabr1el

• Guest
« Reply #13 on: September 25, 2014, 10:59 »
Ja sam igao Diablo 1 i 2 i Fallout 2 povremeno a sve moguce vrste CoinOP Capcom system 1 i 2 i NEOGEO igara stalno.Emulator N64 je bio kool.

Sada igram CPS1 uglavnom :P Final Fight , Caddillacs and Dinosaurs i Punisher (1 coin till the end :_) ).

Bronco

• Guest
« Reply #14 on: September 25, 2014, 16:20 »
Commandos ,Desperados, Star Trek Away Team, Robin Hood - sve u stilu commandosa, neman pojma kako bi nazva taj zanr, ali su mi preodlicne igre di moras strateski prelazit

Morrowind sam instalira jedno 10 puta i odusta svaki put nakon par sati igranja....nikako da si dam volje da predem toliko dugu igru heh

Btw Half Life 1 i 2 - vrh