Author Topic: Jak przestać być Noobem?  (Read 19889 times)

Listonosz

• Full Member
    • View Profile
Re: Jak przestać być Noobem?
« Reply #30 on: November 10, 2014, 19:53 »
Dolicz do tego broń z bonusem, implant i quest z glow. To sniper wtedy jest sniperem na 5+

inubiss

• *
    • View Profile
« Reply #31 on: November 15, 2014, 16:20 »
Świetna robota, mam jednak kilka drobnych uwag:

PvE - player versus enemy.
- poprawnie player versus environment,
- obok DAM RES umieściłbym Damage Treshold, równie ważny termin

Trickster

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #32 on: November 15, 2014, 17:10 »
Dzięki. Poprawiłem. Jak coś jeszcze zauważysz to wal śmiało. Będę tez wdzięczny za sugestie innych tematów do omówienia.

ketyow

• Full Member
    • View Profile
« Reply #33 on: November 15, 2014, 17:42 »
Może warto byłoby też przykleić do pierwszego wątku link do How to start? z wiki: http://wiki.fonline2.com/wiki/How_to_start%3F
Sporo się powtarza z tym co zostało napisane, ale jak już ktoś raz do tej wikipedii wejdzie, to jest szansa, że zacznie czytać i sam znajdzie część odpowiedzi na pytania które chce zadać. Nie każdy też grał w Fallouta w sumie, nie dawno przyczepiliśmy do grupy chłopaka, któremu musieliśmy tłumaczyć w walce turowej jak zakończyć turę i walkę :-)

Trickster

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #34 on: November 15, 2014, 17:48 »
Nie do końca. Ten tekst jest po polsku, bo wycofałem się z udzielania na scenie ogólnej gdzie i tak jest sporo pomocnych użytkowników a kultura czytania Wiki jest powszechniejsza. Jak ktoś ma pojęcie o języku angielskim to i tak ma dostęp do dużo lepszych materiałów niż ten artykuł. W sumie wszystko co jest tu napisane można by zastąpić przez RTFM lub inną formą "szukaj info na własną rękę".

ketyow

• Full Member
    • View Profile
« Reply #35 on: November 15, 2014, 18:02 »
Chodzi mi tylko o to, że nawet Ci anglojęzyczni, ale leniwi, bez linka który ich tam poprowadzi, nie zaczną sami czytać.

Wichura

• Contributor
  • Hero Member
  • High-Tech Troll
    • View Profile
« Reply #36 on: November 15, 2014, 19:25 »
Pies chedozyl leniwych analfabetow, niech gina.
Nie biegaj za stadem.
Budem rádi za každého človíčka
I'm sure in about 5 years we will have some decent loner playability.

Sikor

• *
    • View Profile
« Reply #37 on: December 11, 2014, 17:09 »
Zauważyłem, że Trickster obiecał omówić drwala "w następnym poście", który niestety nic o takim buildzie nie wspomina. Oświeci mnie ktoś? :)
Kiffer - If you're near Junktown and are not hostile, he WILL NOT shoot you. If you are near unprotected towns and are not hostile, he MIGHT NOT shoot you.

Trickster

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #38 on: December 11, 2014, 17:43 »
Wichur Cię może oświecić : ) W końcu Drwal to termin po raz pierwszy zastosowany przez niego w czasach 2238.

Co by nie było - Drwal to po prostu taka wielozadaniowa postać, którą możesz grać od samego początku. Nie potrzebuje książek ani dragów by być fajny, sam sobie krafci ekwipunek, leczy, skóruje gekony (koniecznie!), samodzielnie zbiera materiały, potrafi poradzić sobie z zasadzką i prostym zamkiem. Jak nie masz ambicji PvP to spokojnie może być to Twoja jedyna postać.

4 8 8 1 8 10 1
Fast Shot, Chem Reliant (no bo Jet czyni Cię nie fajnym, tylko zajebistym)
Small Guns, First Aid i co chcesz
2xToughnes, 2xAction Boy, 2xLivegiver, BRoF i dowolny perk jaki chcesz. Może być Anticritical by zrównoważyć kiepskie szczęście albo Medic

Osobiście lubię zacząć grę od zrobienia osiem razy questu z naprawą lodówki - w ten sposób dostajesz 8 książek i nie musisz się martwić tagowaniem Repair. ODM pakujesz do 70% i robisz Gecko Express dla Pathfindera. First Aid może pozostać na poziomie 150% (maksymalna liczba punktów leczona w trakcie walki). Inteligencja 8 daje Ci naprawdę dużo Skillpointsów i bez problemu możesz do 30 poziomu cieszyć się dobrze rozwiniętymi umiejętnościami. Jeśli masz dostęp do książek (możesz zjeść po 10 każdego rodzaju) jako ostatni skill otaguj CC, co sprawi, że będziesz dużo szybciej się poruszał bez broni. Warto również wpakować trochę punktów w Throwing. Mając granaty w aktywnym slocie nie musisz przełączać broni. Starczy nacisnąć CTRL podczas celowania rzeby rzucić granatem. Świetnie sprawdza się w Sierra Caves gdy Skorpiony/Gekony/Mrówki zapędzą Cię w kąt.

Sposobów na taką postać jest mnóstwo - możesz ganiać z Flamerem, być bardziej nastawiony na walkę w RT, dopakować wytrzymałość kosztem zręczności itd. Chodzi o to, że mając takiego Drwala na przyzwoitym poziomie nie potrzebujesz innych altów.

Sikor

• *
    • View Profile
« Reply #39 on: December 11, 2014, 18:26 »
No jak w mordę strzelił, widzę tu mojego Kiffera.  8)
Różnice są nieznaczne, a styl gry identyczny z tym opisanym przez Ciebie. Tak wyszło.
« Last Edit: December 11, 2014, 19:33 by Sikor »
Kiffer - If you're near Junktown and are not hostile, he WILL NOT shoot you. If you are near unprotected towns and are not hostile, he MIGHT NOT shoot you.

Wichura

• Contributor
  • Hero Member
  • High-Tech Troll
    • View Profile
« Reply #40 on: December 12, 2014, 07:17 »
Dobry drwal nie jest zły. Szczególnie jak się naczyta książek. Zjebałem z tym CC, nie wiem po co wpakowałem w to jakieś punkty, trzeba było w BG albo nie wiem, Throwing. No i Doctor niepotrzebny aż tak wysoki, 100% obleci żeby poskładać kończyny albo oczęta bławatne.
Wpierdala Jet i Colę, pierwszy raz w FOnline biegam naćpanym drwalem.
Nie biegaj za stadem.

Riot

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #41 on: December 12, 2014, 13:40 »
koleżko, dziś bierzesz jet - kto wie, czy jutro nie spotkamy się na tc!
You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

Daro

• Hero Member
  • The Rogues
    • View Profile
« Reply #42 on: December 12, 2014, 14:38 »
Wichura: Przesunąłbyś 2 pkt. z inteligencji do percepcji. Zamiast living anatomy wziąłbyś anty kryta i miałbyś niezłą PvP małpę pod bazieje.

Wichura

• Contributor
  • Hero Member
  • High-Tech Troll
    • View Profile
« Reply #43 on: December 12, 2014, 14:58 »
Ano miałbym, chociaż 8 PE to raczej pod szybkie spierdalanie z encounterów by mi się przydało.
Nie biegaj za stadem.

Perteks

• Hero Member
  • Dequ killed alone like 156 Sots, GMs and Devs
    • View Profile
« Reply #44 on: December 13, 2014, 09:10 »
Wichura tylko 72 scavenging? Zawiodlem sie.

ja tam juz acka skrafconego przez wichuja zeszlego sezonu widzialem wiec tc juz niedlugo zdominowane przez wichuja i jego panienki